Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Статистичний моніторинг валютного ринку

Статистичний моніторинг валютного ринку

Назва:
Статистичний моніторинг валютного ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Павлюк Євген Дмитрович
УДК 311.3:336.748
Статистичний моніторинг валютного ринку
Спеціальність: 08.03.01 — "Статистика"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата економічних наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі статистики Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Єріна Антоніна Михайлівна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри статистики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Герасименко Сергій Сергійович
Національна Академія Управління,
завідувач кафедри обліку, аудиту і статистики.
Кандидат економічних наук, доцент
Журахівська Людмила Валентинівна,
Київський інститут інвестиційного менеджменту,
проректор з міжнародних зв’язків.
Провідна організація: Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра статистики, м.Одеса
Захист відбудеться “ 13 ” червня 2002 року о 14-00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розісланий “ 13 “ травня 2002р.
Виконуючий обов’язки
вченого секретаря
Спеціалізованої
вченої ради, доктор економічних наук, професор Моторин Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтернаціоналізація світової економіки та грошових відносин є каталізатором зростання обсягів валютно-обмінних операцій. Світовий валютний ринок щоденно оперує трильйонами доларів США, виступаючи водночас джерелом як великих прибутків, так і великих збитків. Українська держава, її економічні суб'єкти, поступово інтегруючись у світову економіку через механізми валютних відносин, мають розумітися на принципах функціонування світового валютного ринку, методах та формах оцінки його кон'юнктури. Вивчення закономірностей валютної торгівлі та прогнозування динаміки валютних курсів необхідні для прийняття ефективних управлінських рішень у всіх сферах міжнародних фінансів та бізнесу. Це обумовлює актуальність статистичного дослідження процесів, що відбуваються на світовому та локальному валютних ринках.
Досить висока мінливість значень валютних курсів в часі зумовлює необхідність постійного спостереження за станом ринкової кон’юнктури. Однак, на відміну від простої реєстрації значень валютного курсу та суб’єктивних припущень щодо можливого розвитку подій на ринку, дослідження динамічного ряду оперативних даних (в рамках статистичного моніторингу) з використанням інструментарію статистичних методів надає змогу будувати короткострокові прогнози змін курсу та кількісно оцінювати валютні ризики. Таким чином, статистичний моніторинг валютного ринку виступає суттєвим елементом прийняття управлінських рішень.
Теоретичні аспекти організації, функціонування та регулювання валютного ринку знайшли відображення в наукових працях А.С.Гальчинського, С.Я.Боринця, В.І.Міщенка, С.І.Соколенка, Д.Ю.Піскулова, А.С.Філіпенка. Кон'юнктуру на сучасному вітчизняному валютному ринку досліджували: О.І.Береславська, А. Дроб'язко, В.Лисицький, В.Ющенко. Практика застосування статистичних методів та моделей для вивчення соціально-економічних явищ та процесів, у тому числі валютного ринку, представлена в працях А.М.Єріної, Е.Наймана, Л.В.Журахівської та інші. В цьому ж ряду російські вчені І.К.Беляєвський, А.Ерліх, І.І.Єлисеєва, Г.Д. Кулагіна, В.М.Салін, Є.М.Четиркін, А.А.Френкель, А.Шматов. Прикладні статистичні методи моніторингу валютного ринку в рамках “технічного аналізу” валютного курсу досліджували західні аналітики-практики: George Lane, Donald Lambert, Larry Williams, J.Welles Wilder, John J.Murphy, Tomas R.Demark, Steve Nison, Steven B.Achelis, Robert W.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Статистичний моніторинг валютного ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок