Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Електроосадження композиційних електрокаталізаторів на основі PbО2

Електроосадження композиційних електрокаталізаторів на основі PbО2

Назва:
Електроосадження композиційних електрокаталізаторів на основі PbО2
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,72 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лук'яненко Тетяна Вікторівна
УДК 541.138
Електроосадження композиційних
електрокаталізаторів на основі PbО2
Спеціальність 02.00.05 - електрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному хіміко-технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Веліченко Олександр Борисович
Український державний хіміко-технологічний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Кошель Микола Дмитрович
Український державний хіміко-технологічний університет
Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедрою
технічної електрохімії
кандидат хімічних наук, доцент
Коробов Віктор Іванович
Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедрою фізичної хімії
Провідна організація: Національний технічний університет “Харківський
політехнічний інститут”, кафедра технічної електрохімії,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “11 листопада” 2005 р. о “1000” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8, ауд. 220.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету.
Автореферат розісланий “6” жовтня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, канд. хім. наук, доцент І.Д. Пініеллє


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Розробка методів направленого синтезу нових матеріалів із заданими властивостями є одним з пріоритетних напрямків сучасної науки. При цьому все більша увага приділяється різним електрохімічним методам у зв'язку з простотою їх реалізації, незначними коштами, що йдуть на апаратурне оформлення і можливістю керування складом і властивостями матеріалів за рахунок зміни режимів електролізу і складу електроліту. Значний інтерес становлять методи електрохімічного одержання оксидних композитів різного призначення. Типовим представником матеріалів даного типу є плюмбум (IV) диоксид, що завдяки простоті його електрохімічного одержання, високій корозійній стійкості, низькій вартості та високій каталітичній активності знаходить широке застосування в різних електрохімічних технологіях, зокрема, у процесах виділення кисню, синтезу органічних і неорганічних сполук, джерелах струму, технологіях електрохімічного руйнування токсичних речовин у стічних водах. Значний інтерес для досліджень становлять композиційні матеріали на основі плюмбум (IV) диоксиду, що містять домішки поверхнево-активних речовин (ПАР) і поліелектролітів (ПЕ). При збереженні базових властивостей PbО2 склад, фізико-хімічні властивості та електрокаталітична активність таких матеріалів може змінюватися в широких межах. Літературні дані з цього питання майже відсутні. Можливість спрямованого електрохімічного синтезу нових матеріалів на основі плюмбум (IV) диоксиду значною мірою буде визначатися розвитком уявлень про основні закономірності протікання процесів електроосадження оксиду і включення домішок у покриття, встановленням взаємозв'язку між складом композитів, їх фізико-хімічними властивостями і каталітичною активністю. Виходячи зі сказаного, здійснення такої роботи є досить своєчасним і актуальним завданням.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт Українського державного хіміко-технологічного університету, завданням держбюджетних науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України “Розвиток теоретичних основ електродних процесів при участі ПАР з метою прогнозування їх адсорбційної здатності і кінетичних ефектів при електроосадженні металів” (2000-2002 рр.; номер держреєстрації 0100U00379), “Адсорбція синтетичних водорозчинних полімерів і міжфазні процеси в електрохімічних системах” (2003-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Електроосадження композиційних електрокаталізаторів на основі PbО2

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок