Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСЦЕ І ЗНАЧЕННЯ МІФУ ЯК ЕЛЕМЕНТА ОНТОЛОГІЇ НАУКИ

МІСЦЕ І ЗНАЧЕННЯ МІФУ ЯК ЕЛЕМЕНТА ОНТОЛОГІЇ НАУКИ

Назва:
МІСЦЕ І ЗНАЧЕННЯ МІФУ ЯК ЕЛЕМЕНТА ОНТОЛОГІЇ НАУКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,97 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
БІЛОКОБИЛЬСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
 
УДК 111 (291.13 + 001)
МІСЦЕ І ЗНАЧЕННЯ МІФУ ЯК ЕЛЕМЕНТА ОНТОЛОГІЇ НАУКИ
Спеціальність 09.00.09 – філософія науки
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі гуманітарної освіти НАН України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, професор
Пасько Ігор Трохимович, Центр гуманітарної освіти НАН України, завідувач Донецької філії ЦГО
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Лобас Володимир Хомич
Київський державний університет економіки та технологій транспорту, професор кафедри
кандидат філософських наук
Метельова Тетяна Олександрівна
Національний університет харчових технологій
Провідна установа: Донецький національний технічний університет
кафедра філософії, Міністерство освіти і науки
України, м.Донецьк
Захист відбудеться 25 квітня 2003 року о 14-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м.Київ, вул.. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди (01001, м.Київ, вул.. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий 20 березня 2003 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Гардашук Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. В основі індустріальної, а точніше техногенної, західної культури лежить наука. Наукове знання є фундаментом новітніх технологій, отже, економіки держав, що претендують на уособлення сучасної цивілізації. Проте, чим вагоміше звучить голос розуму, що асоціюється з наукою, тим більше в сучасному суспільстві поширюються ірраціональні умонастрої, пов'язані з окультними віруваннями, наукоподібними вченнями, новими версіями старих міфів і т.д. Причому ці тенденції настільки стійкі, що серед вчених вже лунають стурбовані голоси, які застерігають від недооцінки всієї серйозності цих, за суттю антинаукових, настроїв.
Складність ситуації поглиблюється тим, що в самому науковому середовищі давно немає єдності, властивої золотому століттю класичного природознавства. Домінуюче місце науки в сучасному світі, задачі, покладені на неї суспільством, фундамент непохитності наукових істин – усе піддається сьогодні сумніву і переосмисленню. Природа як предмет практичного інтересу науки не може більше протиставлятися науковому суб'єкту, а глобальність екологічних катастроф застерігає від людської самовпевненості.
У світлі екологічних і етичних проблем, які вже чітко визначені або постають на обрії, все наполегливіше звучить питання про принципову здатність науки виправдати покладені на неї надії. Переродження науки з провідної зірки сучасної культури в усе більш проблематичний інструмент – не абстрактна проблема, але питання про долі сучасної цивілізації, про пануючі цінності нашої культури.
Спроможність науки в якості фундаменту сучасної цивілізації залежить від обґрунтування власне наукового знання. В пошуках основ наукової раціональності сучасні філософи науки змушені звертатися до широких культурних контекстів, понад те, походження вихідних наукових смислів виявилося невіддільним від метафізичних (у тому числі пов'язаних з образністю християнської міфології) передумов творців науки. Зв'язки науки із соціумом і міфом надають можливі шляхи дослідження онтологічної компоненти наукового знання і знаходяться в центрі уваги дослідників. Саме міф надає приклади історичних онтологій, співвіднесених із соціальною структурою стародавніх або примітивних культур, що мають безперечну евристичну цінність при вивченні соціального контексту науки. На шляху порівняння міфологічної і наукової реальностей можливе усвідомлення принципових особливостей наукового підходу до природи, який претендує на історичну винятковість.
Ступінь розробки проблеми. В філософії науки роботи, присвячені розробці теоретичної структури наукового знання, займають особливе місце як з огляду на питому вагу серед іншої проблематики, так і в плані протилежності отриманих висновків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІСЦЕ І ЗНАЧЕННЯ МІФУ ЯК ЕЛЕМЕНТА ОНТОЛОГІЇ НАУКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок