Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТРОДУКЦІЇ ВИТКИХ ДЕРЕВНИХ РОСЛИН У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТРОДУКЦІЇ ВИТКИХ ДЕРЕВНИХ РОСЛИН У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТРОДУКЦІЇ ВИТКИХ ДЕРЕВНИХ РОСЛИН У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,29 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ім. М.М. ГРИШКА
ДОЙКО НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК: 635.053/.054 : 581.522.4 + 581.95(292.485)+(477)
БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТРОДУКЦІЇ ВИТКИХ ДЕРЕВНИХ РОСЛИН У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
03.00.05 – ботаніка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією
є рукопис
Роботу виконано
в Державному дендрологічному парку „Олександрія” НАН України
Науковий керівник
доктор біологічних наук, професор КОХНО Микола Арсенійович,
Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор ГРЕВЦОВА Ганна Терентіївна,
Київський Національний університет імені Тараса Шевченка (Ботанічний сад
ім. акад. О.В.Фоміна), головний науковий співробітник
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Вахновська Наталія Георгіївна,
Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка НАН України, старший науковий співробітник
Провідна
установа Донецький ботанічний сад НАН України, м. Донецьк
Захист відбудеться “ 4 “_березня 2005 р. о “ 10 “ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 при Національному ботанічному саду ім. М.М.Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ,
вул. Тімірязєвська, 1.
Автореферат розіслано “_3__“ _лютого____________ 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Н.І. Джуренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед великого різноманіття декоративних деревних рослин особливу групу складають виткі рослини, які з успіхом використовують для озеленення стін будинків, парканів, альтанок, а також розміщують на спеціально влаштованих опорах. Ще одним важливим фактом є той, що влітку стіни будинків, закриті виткими рослинами, практично не перегріваються від сонячної радіації і завдяки цьому в приміщеннях знижується температура повітря і створюється здоровий мікроклімат. Те ж саме стосується і промислових споруд, якщо вони задекоровані виткими рослинами, то покращується їхній зовнішній непривабливий вигляд, зменшується шум і перекривається находження пилу в заводські та адміністративні корпуси.
У парках і скверах за допомогою витких рослин можна створити високодекоративні композиції, що приваблюють увагу відвідувачів, створюють комфортні умови для повноцінного відпочинку. Тому широке впровадження в озеленення витких деревних рослин, безумовно, необхідне.
Однак, попри високим декоративним якостям, виткі деревні рослини мало використовують в озелененні. В основному виткі деревні рослини вирощують в ботанічних садах, дендропарках та окремі види на присадибних ділянках. Не є виключенням в цьому плані і зона Правобережного Лісостепу України.
В зв’язку з цим виникла необхідність дослідження біологічних особливостей в умовах інтродукції, зокрема мало вивчених і мало розповсюджених видів з родів Aristolochia L., Campsis Loir., Celastrus L., розробки ефективних способів розмноження та відбору перспективних видів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відділі збагачення дендрофлори Дендрологічного парку “Олександрія” НАН України в 1997–2003 рр. Дисертаційна робота є складовою планових досліджень Дендрологічного парку “Олександрія” за темами: “Біоекологічні особливості інтродукційної оптимізації насаджень Дендропарку “Олександрія” НАН України (наслідки 200-річної інтродукції)” (1993-1997), № держреєстрації 0193 U 19419 та “Біологічні аспекти збереження та збагачення видового і внутрівидового різноманіття рослин Дендропарку “Олександрія” НАН України (1998-2002)”, № держреєстрації 0198 U 000779.
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень є опрацювання біологічних основ інтродукції витких деревних рослин у Правобережному Лісостепу України, вивчення біоекологічних особливостей деревних ліан і на цій основі розробка методів використання деревних ліан в культурі як декоративних компонентів у озелененні міст та в паркових композиціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТРОДУКЦІЇ ВИТКИХ ДЕРЕВНИХ РОСЛИН У ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок