Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-ЕТНОГРАФІЧНЕ ВИВЧЕННЯ НАРОДІВ КРИМУ В 20-х – НА ПОЧАТКУ 30-х рр. ХХ СТОЛІТТЯ

ІСТОРИКО-ЕТНОГРАФІЧНЕ ВИВЧЕННЯ НАРОДІВ КРИМУ В 20-х – НА ПОЧАТКУ 30-х рр. ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ІСТОРИКО-ЕТНОГРАФІЧНЕ ВИВЧЕННЯ НАРОДІВ КРИМУ В 20-х – НА ПОЧАТКУ 30-х рр. ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Дніпропетровський національний університет
УДК 930:39 (477.75) “19”1921-1931
МУСАЄВА УЛЬКЕРА КЯЗИМІВНА
ІСТОРИКО-ЕТНОГРАФІЧНЕ ВИВЧЕННЯ НАРОДІВ КРИМУ
В 20-х – НА ПОЧАТКУ 30-х рр. ХХ СТОЛІТТЯ
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України та допоміжних історичних дисциплін Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Непомнящий Андрій Анатолійович,
Таврійський національний університет,
професор кафедри історії України та
допоміжних історичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Ковальова Ірина Федорівна,
Дніпропетровський національний університет
професор кафедри історіографії та джерелознавства

кандидат історичних наук
Амбросімова Світлана Вікторівна,
Дніпропетровський державний історичний музей
ім. Д. І. Яворницького
провідний науковий співробітник

Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ української історіографії (м. Київ)
Захист відбудеться “22” грудня 2004 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1, Палац студентів, ауд. 30.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розіслано “19”листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний етап розвитку історичної науки характеризується розширенням дослідницької проблематики. Відродження історичної пам’яті ставить перед історичною наукою багато наукових і практичних завдань. У їх вирішенні важлива роль приділяється історико-етнографічним дослідженням.
Особливий інтерес викликає період 20-х – початку 30-х рр. ХХ ст., коли історико-етнографічні студії були однією з пріоритетних галузей науки. Ці наукові розвідки розуміються як пов'язані з вивченням етногенезу, культури та побуту народів, й не включають антропологічні дослідження. Саме в цей час проводилися чисельні експедиції для фіксації традиційної культури, звичаїв, обрядів; розгорнулася діяльність окремих етнографів.
У Криму у 20-х рр. ХХ ст. спостерігається сплеск історико-етнографічних досліджень. Це, насамперед, було пов'язано з унікальною етнічною розмаїтістю населення півострова, де проживало більш 30 етносів. Питання, пов'язані з їх вивченням, розробляли 4 місцевих і 2 столичних музеї, наукові товариства, спеціально створений Кримський науково-дослідний інститут. Наукова спадщина подвижників етнографії акумулює в собі підсумки багатогранних досліджень кримських етносів: фольклору, побуту, музики й ін. Актуальність дисертації підсилює те, що наукова спадщина в галузі кримознавства тих років тривалий час була невідомою широкому загалові дослідників у зв'язку з депортацією з Криму вірменів, болгар, греків, кримських татар, німців та репресіями, що торкнулися подвижників цих досліджень. Тому дисертаційне дослідження зумовлено необхідністю заповнення означеної наукової прогалини, виявлення особливостей розвитку історико-етнографічних студій, неупередженої оцінки їх здобутків. Воно має важливе наукове і практичне значення в контексті відродження національної культури, науки, гуманітарної освіти.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Дисертація є складовою частиною науково-дослідної роботи кафедри історії України та допоміжних історичних дисциплін Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського, яка виконувалася згідно з держбюджетною науково-дослідною темою “Проблеми соціально-політичної, етнічної та культурної історії України і Криму” (№ U005419).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІСТОРИКО-ЕТНОГРАФІЧНЕ ВИВЧЕННЯ НАРОДІВ КРИМУ В 20-х – НА ПОЧАТКУ 30-х рр. ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок