Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізико-хімічні та емісійні властивості гетерогенних систем на основі скандію

Фізико-хімічні та емісійні властивості гетерогенних систем на основі скандію

Назва:
Фізико-хімічні та емісійні властивості гетерогенних систем на основі скандію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
інститут фізики
Бех Ігор Іванович
УДК 621.039.6
Фізико-хімічні та емісійні властивості гетерогенних систем
на основі скандію
01.04.04 – фізична електроніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної електроніки радіофізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Ільченко Василь Васильович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка МОН України, професор кафедри фізичної електроніки радіофізичного факультету.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, с.н.с.
Євтух Анатолій Антонович,
Інститут фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України, провідний науковий співробітник.
кандидат фізико-математичних наук, с.н.с.,
Канаш Ольга Володимирівна,
Інститут фізики НАН України, старший науковий співробітник відділу адсорбційних явищ.
Захист відбудеться “ 25 ” жовтня 2007 р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.159.01 Інституту фізики НАН України за адресою: проспект Науки, 46, м. Київ, 03680.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізики НАН України.
Автореферат розісланий “ 24 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої Ради ______________Чумак О.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблема створення та вдосконалення ефективних джерел для формування електронних потоків має велике значення для розвитку вакуумної електроніки та вакуумної мікроелектроніки. Існує багато вакуумних приладів (зокрема, потужні прилади надвисокочастотного діапазону), які найближчим часом не можуть бути замінені твердотільними. Для таких приладів потрібні джерела електронів, що працюють у режимі відбирання великої густини струму в стаціонарному режимі ( 10 А/см2 і більше) з високою ефективністю енергоспоживання.
З усіх типів термоемітерів на сьогодні цим вимогам найбільшою мірою відповідають металевопористі емітери (МПЕ) з додаванням скандію.
Але металевопористим емітерам, зокрема, скандатним, притаманний цілий ряд недоліків, головним з яких є нерівномірний розподіл емісії по поверхні. Крім того, відсутнє теоретичне описання вольт-амперних характеристик (ВАХ), особливо в області насичення, та недостатньо відомостей про стан, хімічний склад та властивості компонентів робочої поверхні. Окремо слід відзначити, що, незважаючи на велику кількість проведених досліджень, питання про механізм емісії металевопористих емітерів теж залишається відкритим.
Основною причиною цього є те, що металевопористий емітер – багатокомпонентна, багатофазна, складна за структурою емітуючої поверхні система. Тому уже тривалий час велика кількість дослідників в усьому світі виконує експериментальні дослідження, присвячені вивченню властивостей систем, які складаються з компонентів робочої поверхні МПЕ та певним чином моделюють її. Аналіз літературних даних показує, що в основному подібні роботи, виконані за допомогою найсучасніших методик, присвячені вивченню властивостей тільки окремих компонентів робочої поверхні емітера (переважно барію та його окису), тоді як їхні комбінації досліджуються не так часто.
Розв’язання задач, спрямованих на визначення механізму емісії металевопористих емітерів, і, зокрема, на з’ясування ролі скандію в цьому механізмі, дозволить істотно покращити експлуатаційні параметри джерел електронів такого типу і, як наслідок, поліпшити характеристики та параметри приладів, побудованих на їхній основі. Тому експериментальні дослідження, результати яких наведені в даній дисертаційній роботі, є актуальними як з наукової, так і з практичної точки зору.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами.
Дослідження, результати яких наведені в даній дисертаційній роботі, виконувалися згідно планів науково-дослідних робіт лабораторії емісійної електроніки кафедри фізичної електроніки радіофізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка і стали складовою частиною науково-дослідних робіт, які виконувалися в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка в рамках комплексної наукової програми “Новітні та ресурсозберігаючі технології”:
“Фізико-хімічні властивості матеріалів, що широко використовуються в електронній техніці”, № ДР 0194U030932, 1996 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Фізико-хімічні та емісійні властивості гетерогенних систем на основі скандію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок