Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПОТРЕБИ В ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБАХ В УПРАВЛІННІ МЕДИКАМЕНТОЗНИМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ХВОРИХ ЛІТНЬОГО ВІКУ В КАРДІОЛОГІЧНИХ ВІДДІЛЕННЯХ

НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПОТРЕБИ В ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБАХ В УПРАВЛІННІ МЕДИКАМЕНТОЗНИМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ХВОРИХ ЛІТНЬОГО ВІКУ В КАРДІОЛОГІЧНИХ ВІДДІЛЕННЯХ

Назва:
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПОТРЕБИ В ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБАХ В УПРАВЛІННІ МЕДИКАМЕНТОЗНИМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ХВОРИХ ЛІТНЬОГО ВІКУ В КАРДІОЛОГІЧНИХ ВІДДІЛЕННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ім. П.Л. ШУПИКА
ГРІНЕНКО ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 473:616.24:615.1.015.154
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПОТРЕБИ
В ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБАХ В УПРАВЛІННІ
МЕДИКАМЕНТОЗНИМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ХВОРИХ
ЛІТНЬОГО ВІКУ В КАРДІОЛОГІЧНИХ ВІДДІЛЕННЯХ
14.02.03 – соціальна медицина
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геронтології АМН України, м.Київ
Науковий керівник: доктор медичних наук, член-кореспондент
АМН України, професор
Безруков Владислав Вікторович,
Інститут геронтології АМН України, директор,
завідувач лабораторії соціальної геронтології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Корнацький Василь Михайлович,
Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України,
головний лікар – заступник директора з клінічної роботи,
завідувач наукового відділу медико-соціальних проблем кардіології
доктор наук з державного управління, доцент
Білинська Марина Миколаївна,
Національна академія державного управління при Президентові України,
професор кафедри управління охороною суспільного здоров’я
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України
Захист відбудеться: “_____” ________ 2006 р. о __ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.07 у Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України за адресою 04112 м.Київ-112, вул. Дорогожицька, 9, кафедра управління охороною здоров’я, аудиторія №46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України. (04112 м.Київ-112, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий: “___ ” ____________ 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.І. Бугро
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання чисельності людей літнього віку в усіх розвинутих країнах світу визначає необхідність розробки і впровадження системи комплексних заходів медико-соціальної допомоги людям старших вікових груп, на що вказується у рекомендаціях Генеральної Асамблеї ООН (1992) по розробці стратегій розвитку системи геріатричної допомоги населенню.
В Україні, де чисельніcть людей літнього віку досягла 23,4% всього населення, організація їм медичної і соціальної допомоги є особливо актуальною, на що наголошується, зокрема, у Концепції розвитку охорони здоров’я населення України (2000).
Проблемам аналізу стану здоров’я та надання медичної допомоги особам літнього віку в Україні присвячені численні дослідження вітчизняних та інших авторів (Безруков В.В., Вороненко Ю.В., 2004; Чайковская В.В., 2003). Однак, наголошуючи на її невідповідності сучасному рівню і потребам даної категорії населення в організаційних заходах щодо її оптимізації, наукове обгрунтування потреби в лікарських засобах (ЛЗ) для медикаментозного забезпечення хворих літнього віку в стаціонарних умовах не знайшло достатнього відтворення.
Вирішення вказаної проблеми в Україні набуває особливої актуальності в системі госпіталів для інвалідів війни, в яких функціонують 8,5 тис. лікарняних ліжок і на забезпечення лікарськими засобами щорічно витрачається понад 30 млн гривень державного та регіонального бюджетів.
На виконання завдань по удосконаленню медичної допомоги інвалідам війни спрямовані “Державна комплексна програма соціально-медичного забезпечення ветеранів війни на період до 2005 року” (2000), урядова постанова “Про збільшення норм грошових витрат на обслуговування ветеранів війни в лікувально-профілактичних закладах” (2004).
Визнання державою пріоритетності у наданні медичної допомоги хворим старших вікових груп шляхом гарантування якісного забезпечення потреби в лікарських засобах (Корнацький В.М., Вікторов О.П., 2001) вимагає удосконалення управління ним, як підсистемою системи управління лікувальним процесом, здійснення його в певній послідовності шляхом виконання таких цільових функцій, як планування, прогнозування, організація і координація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПОТРЕБИ В ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБАХ В УПРАВЛІННІ МЕДИКАМЕНТОЗНИМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ХВОРИХ ЛІТНЬОГО ВІКУ В КАРДІОЛОГІЧНИХ ВІДДІЛЕННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок