Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ (ОРГАНІЗАЦІЙНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)

МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ (ОРГАНІЗАЦІЙНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)

Назва:
МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ (ОРГАНІЗАЦІЙНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,26 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
КОЗЛОВСЬКИЙ Володимир Олександрович
УДК 35.08:316.6:174
МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ
ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ
(ОРГАНІЗАЦІЙНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)
25.00.03 – державна служба
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник –
кандидат філософських наук, доцент
КОРНЄВ Микола Никифорович,
Національний університет ім. Т.Г.Шевченка,
завідувач кафедри соціальної психології.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, професор
РАДИШ Ярослав Федорович,
Національна академія державного управління
при Президентові України,
професор кафедри управління охороною
суспільного здоров’я;
кандидат наук з державного управління
ПРОХОРЕНКО Олексій Якимович,
Державна податкова Адміністрація України,
помічник начальника податкової міліції України.
Провідна установа – | Національна академія Служби безпеки України,
кафедра філософії, м. Київ.
Захист відбудеться 12 січня 2006 р. о 14 годині на засіданні спе-ціа-лі-зованої вченої ради Д 26.810.01 в Національній академії державного управ-ління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, к. 201.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії дер-жавного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20.
Автореферат розісланий 11 грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К.Майборода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається насамперед історичним і морально-психологічним контекстом, у якому розвивається українське сус-пільство. Україна утворилась після розпаду СРСР, населення якого перебувало під тотальним ідеологічним тиском соціалістичних догм, пропаганди марксистсько-ленінської моралі. З часу проголошення незалежності відбулися певні зміни ціннісних орієнтацій, але загалом вони ще не стали переконливими. На розвиток держави значною мірою впливають стереотипи минулого, які глибоко коріняться в суспільній свідомості.
Неодмінним атрибутом демократичної держави виступає громадянське суспільство, становлення якого в Україні пов’язано з тим, що воно формується за наявності в Конституції заборони на визнання державою будь-якої ідеології обов’язковою. Залишається невирішеним питання, як формуватиметься управ-лінська еліта, зважаючи на те, що етика державних службовців, закріплена нормами права, може не збігатися з нормами моралі, що утворюються в громадянському суспільстві. До того ж становлення Української держави відбувається в умовах загострення інформаційно-психологічного протиборства між розвинутими державами та іншим світом, внаслідок чого виникає проблема захисту морально-психологічного потенціалу в разі застосування проти України інформаційно-психологічних операцій.
Суттєві зміни в суспільстві впливають на розвиток державної служби. Відповідно до Стратегії реформування системи державної служби в Україні (Указ Президента України від 14 квітня 2000 р. № 599/2000) основною метою її реформування визначено вдосконалення кадрового потенціалу, становлення професійної, політично нейтральної та авторитетної державної служби. Проте в процесі реалізації Стратегії залишалась невирішеною низка питань. Зокрема, Концепцією розвитку законодавства про державну службу (Указ Президента України від 5 січня 2005 р. № 1/2005) визначено актуальні проблеми у сфері державної служби: недодержання політичної нейтральності державних службовців, наявність конфлікту їх особистих інтересів та незаконного впливу на них. Серед засад удосконалення правового врегулювання визначені: патріотизм державних службовців, дотримання ними етичних норм і правил поведінки, а серед проблем правового характеру – необхідність забезпечити відповідний рівень професійних, морально-етичних якостей. Передбачається посилення значення атестацій та оцінювання роботи, розроблення методик оцінювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ (ОРГАНІЗАЦІЙНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок