Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування ринкового устрою в економічно нерозвинених країнах (на прикладі еволюційного розвитку Гонконгу)

Формування ринкового устрою в економічно нерозвинених країнах (на прикладі еволюційного розвитку Гонконгу)

Назва:
Формування ринкового устрою в економічно нерозвинених країнах (на прикладі еволюційного розвитку Гонконгу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,23 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Київський університет імені Тараса Шевченка
Мороз Дмитро Анатолійович
УДК: 330.342.14
Формування ринкового устрою
в економічно нерозвинених країнах
(на прикладі еволюційного розвитку Гонконгу)
08.01.01 – економічна теорія
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Київського університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: | Доктор економічних наук Рокоча Віра Володимирівна,
Київський університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри міжнародної економіки.
Офіційні опоненти: | Доктор економічних наук, професор
Савчук Володимир Сафронович,
Київський національний економічний університет,
Завідувач кафедри політичної економії.
Кандидат економічних наук
Воротін Валерій Євгенович,
Київський державний лінгвістичний університет,
Доцент кафедри соціально-економічних наук.
Провідна установа: | Тернопільська академія народного господарства, кафедра економічної теорії, Міністерство освіти України, м. Тернопіль
Захист відбудеться “_____” червня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.12 у Київському університеті імені Тараса Шевченка, за адресою: 252022, м. Київ, вул. Васильківська, №90а, ауд.704.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська, №58, к.10.
Автореферат розісланий “_____” травня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Леоненко П.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Перетворювальні процеси в Україні поставили питання про пошук оптимального шляху економічної трансформації суспільства. За сучасних умов перехід до ринкової економіки і забезпечення її динамічного розвитку можливі лише через використання такого типу еволюційного розвитку, коли економічна модель, що базується на ринковій філософії, обирається свідомо, а не є результатом “природного” відбору, який був провідною рушійною силою протягом усього періоду панування капіталізму вільної конкуренції і яким прийшли до свого процвітання нині високорозвинені країни. Сучасні форми економічної трансформації і розбудови ринкового економічного устрою мають у своїй основі домінування в еволюційному процесі специфічних факторів, які додають такому процесові рис раціональності і дозволяють суттєво прискорювати економічний розвиток .
Першими, хто пішов цим шляхом, були нерозвинені країни, що нині перетворилися на нові індустріальні. Особливість їх економічної трансформації полягає в тому, що системою колоніального панування в них свідомо закладалися ті елементи ринкового економічного устрою, котрі врешті склали основи високої конкурентоспроможності їх національних економік, найвищих у світі темпів економічного зростання, високого рівня життя населення. Тип їх економічної трансформації досі вивчений і оцінений економічною наукою та практикою, на наш погляд, недостатньо. Здебільшого ставлення до нього залишається ортодоксальним: колоніальне панування принесло країнам економічні та моральні збитки, закріпило нерівноправний стан у міжнародному поділі праці, перетворило колонії на економічно залежні території, що не мали права вільно визначати свою долю. І до цього часу у вітчизняній науковій літературі, в літературі країн СНД спеціальні дослідження зовнішнього впливу на становлення ринкових відносин у зазначених країнах є досить рідкісними, зокрема, роботи, в яких проблема піднімалася б з точки зору неупередженої оцінки. Тож виникає потреба в науково-теоретичному поясненні тих економічних та соціальних успіхів, яких досягли названі країни завдяки цьому неординарному поєднанню факторів еволюційного розвитку.
Певна стабільність економічного розвитку нових індустріальних країн є підставою для вивчення досвіду їх ринкової трансформації задля можливостей використання його певних складових у перехідній економіці постсоціалістичних країн. Незважаючи на різні конкретно-історичні обставини трансформації процес формування ринкового економічного устрою має загальні риси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Формування ринкового устрою в економічно нерозвинених країнах (на прикладі еволюційного розвитку Гонконгу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок