Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАРЕГІОНАЛЬНА ПАРАДИГМА СУЧАСНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ РЕГІОНАЛІСТИКИ

МЕТАРЕГІОНАЛЬНА ПАРАДИГМА СУЧАСНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ РЕГІОНАЛІСТИКИ

Назва:
МЕТАРЕГІОНАЛЬНА ПАРАДИГМА СУЧАСНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ РЕГІОНАЛІСТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,06 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дніпропетровський національний університет
ОСЕЛЬСЬКА Олена Сергіївна
УДК 316
МЕТАРЕГІОНАЛЬНА ПАРАДИГМА
СУЧАСНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ РЕГІОНАЛІСТИКИ
Спеціальність 23.00.01 – теорія та історія політичної науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
ШЕПЄЛЄВ Максиміліан Альбертович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор наук з державного управління, професор
Куц Юрій Олексійович,
Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України,
завідувач кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування
кандидат політичних наук, доцент
Шуляк Сергій Вікторович,
Академія митної служби України,
доцент кафедри філософії та соціально-політичних дисциплін
Провідна установа: Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили, Міністерство освіти і науки України (м.Миколаїв)
Захист відбудеться „17” травня 2007 р. о 14:00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К08.051.08 у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка), к. 30.
З дисертацією можна ознайомитись в Науковій бібліотеці ім. О. Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий „16” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент С.В. СТАВЧЕНКО


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи зумовлена зростаючою потребою переосмислення характеру трансформацій архітектоніки політичного простору, що відбуваються в контексті формування нових цивілізаційних і технолого-економічних укладів. Реагуючи на цю потребу, сучасна політична наука і, особливо, політична регіоналістика як одна з її галузей, що інтенсивно розвивається, активно генерує нові теоретико-методологічні підходи, які дозволяють адекватно відображати сучасні зрушення і виробляти науково обґрунтовані інструменти управління ними.
З огладу на це в рамках політичної регіоналістики актуалізується вивчення загальних тенденції глобалізації та фрагментарності політичного простору, що розвиваються паралельно та диктують необхідність застосування міждисциплінарних й наддисциплінарних методів пізнання. Сучасний напрямок розвитку світоустрою вимагає переосмислення світу політики, філософсько-просторового розуміння буття, перенесення подій у внутрішній простір і внутрішній контекст, тобто у просторовий об’єм. Такий підхід зумовлений зростанням просторової взаємозалежності, транспарентності, підривом традиційних уявлень про територіальний суверенітет держав, виникненням нових вимірів проблеми територіально-державного розмежування, загостренням проблеми нестачі „життєвого простору” та іншими тенденціями. Саме тому актуальним є сьогодні пошук більш адекватної дослідницької методики, яка б давала об’єктивне бачення сучасної ситуації та можливість визначення напрямків і перспектив подальшого розвитку.
Ця ситуація свідчить про неадекватність звичної соціальної картографії, неповноту сталого категорійного апарату і теоретичних схем політичної науки. Дослідження у сфері політичної регіоналістики привертають зростаючу увагу вітчизняних науковців, що зумовлено посиленням процесів регіоналізації, розвитком регіональної ідентичності як чинника політичного життя сучасного українського суспільства. Окремі важливі аспекти проблемного поля політичної регіоналістики досліджуються у працях Ф.Рудича, С.Рябова, Ю.Сурміна, Ю.Павленка, Г.Щедрової, М.Примуша, Ю.Куца та ін.
На основі праць іноземних вчених, таких як Г.Ямомото, Г.Пехле, Л.Ремхельд, Д.Замятін, В.Каганський, Р.Хартшорн, Дж.Егнью можна простежити тісні взаємозв’язки та великий ступень взаємопроникненості регіональних та метарегіональних утворень і процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕТАРЕГІОНАЛЬНА ПАРАДИГМА СУЧАСНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ РЕГІОНАЛІСТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок