Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІТАЛО-ТУРЕЦЬКИЙ КОНФЛІКТ В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

ІТАЛО-ТУРЕЦЬКИЙ КОНФЛІКТ В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ІТАЛО-ТУРЕЦЬКИЙ КОНФЛІКТ В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,86 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 94(4) “1492/1914”
Левченко Микола Олександрович
ІТАЛО-ТУРЕЦЬКИЙ КОНФЛІКТ
В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН ПОЧАТКУ
ХХ СТОЛІТТЯ
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Баришніков Сергій Анатолійович,
доцент кафедри всесвітньої історії
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Варварцев Микола Миколайович,
головний науковий співробітник
відділу всесвітньої історії
та міжнародних відносин
Інституту історії України НАН України
доктор історичних наук, професор
Бушин Микола Іванович,
завідувач кафедрою історії України
Черкаського державного технологічного університету
Провідна установа: Інститут міжнародних відносин Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики
Захист дисертації відбудеться 20.03.2003 року о 13.00 на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, II корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 17.02.2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається всім комплексом глобальних змін, що відбувалися протягом усього минулого сторіччя, у тому числі й у самому його початку. Однієї з особливостей міжнародних відносин кінця XIX- початку XX століття стала зростаюча конфліктність, обумовлена нерівномірністю розвитку великих держав в умовах, коли територіальний розподіл світу вже був довершений і почалася боротьба за його перерозподіл. Адекватний міждержавний механізм регулювання міжнародних відносин був відсутній. Рівновага сил до часу підтримувалося гонкою озброєнь і протистоянням союзів і коаліцій держав. Але вже почалися перші війни за переділ світу, що носили поки локальний характер. Вивчаючи період від початку ХХ ст. до першої світової війни, варто звернути увагу на ознаки нової епохи в історії людства і генезис війни світового масштабу, а також зробити акценти відповідно на завершенні другої стадії індустріальної революції, боротьбі за домінування в колоніях і напівколоніях, вгасанні імперій (Османської, Британської, Австро-Угорської, Російської), формуванні військово-політичних блоків протистояння і перших локальних криз. Саме до них і відноситься італо-турецький конфлікт 1911-1912 рр., що виник через північноафриканські провінції Туреччини – Тріполітанії і Кіренаїки, які згодом одержали назву Лівії.
У сьогоднішніх умовах подальшого загострення міждержавних, міжетнічних і міжконфесіональних (особливо в рамках дихотомії “християнство-іслам”) конфліктів виникає нагальна потреба усебічного вивчення історичного досвіду їхнього конфліктовирішення. Виходячи з цього, досліджувана проблема має не тільки теоретичне, але і практичне значення.
Необхідність наукового вивчення даної проблеми обумовлена і тим, що у вітчизняній історіографії відсутні роботи, у яких питання про виникнення і розвиток італо-турецького зіткнення розглядалося б на загальному тлі міжнародних відносин, комплексно, у тому числі й у площині тристороннього конфлікту, окремим і самостійним аспектом якого стало арабський (лівійський) опір італійської агресії.
Таким чином, наукова проблема полягає у встановленні органічного зв'язку італо-турецького конфлікту з основними тенденціями розвитку всесвітньої системи відносин держав і народів, що склалася на початку ХХ ст., в умовах розквіту капіталістичного способу виробництва і створення світового товарного ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІТАЛО-ТУРЕЦЬКИЙ КОНФЛІКТ В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок