Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка технічних засобів індивідуального протитеплового захисту і методу підготовки гірничорятувальників для роботи в екстремальних мікрокліматичних умовах

Розробка технічних засобів індивідуального протитеплового захисту і методу підготовки гірничорятувальників для роботи в екстремальних мікрокліматичних умовах

Назва:
Розробка технічних засобів індивідуального протитеплового захисту і методу підготовки гірничорятувальників для роботи в екстремальних мікрокліматичних умовах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Клименко Юрій Володимирович
УДК 614.895.5:622.867.3
Розробка технічних засобів індивідуального протитеплового захисту і методу підготовки гірничорятувальників для роботи в
екстремальних мікрокліматичних умовах
Спеціальність 05.26.01 - Охорона праці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному інституті гірничорятувальної справи НВО “Респіратор” Міністерства палива та енергетики України (м. Донецьк).
Науковий керівник:
кандидат технічних наук Смоланов Сергій Миколайович, Державна воєнізована гірничорятувальна служба у вугільній промисловості Міністерства палива та енергетики України (м. Донецьк), начальник Центрального штабу.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Булгаков Юрій Федорович, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри охорони праці та аерології;
кандидат технічних наук, доцент Алексеєнко Сергій Олександрович, Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), доцент кафедри аерології та охорони праці.
Провідна установа – Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства палива та енергетики України, лабораторія кондиціонування повітря.
Захист дисертації відбудеться “5” червня 2003 р. о 14-ої годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.07 при Національному гірничому університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “3” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор В.Т.Заїка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стан і актуальність теми. Аналіз практики гірничорятувальних робіт у вугільній промисловості України показує, що більш половини від їх загального обсягу виконується в екстремальних мікрокліматичних умовах, у зоні з підвищеною температурою повітря (ЗПТ). Ці умови характеризуються температурою шахтного повітря понад 300 К (+27С), високою відносною вологістю, а також значенням швидкості повітряного струму, несприятливого для організму людини. За останні 10 років при ліквідації наслідків 1355 аварій гірничорятувальники України відробили у ЗПТ 312 тисяч годин, що складає біля 55% від загального обсягу аварійно-рятувальних робіт.
До початку сьогоденного дослідження технічний рівень засобів захисту гірничорятувальників істотно відставав від вимог до ефективності безпеки та охорони праці аварійно-рятувальних робіт у ЗПТ. Тому дослідження та удосконалювання засобів індивідуального захисту гірничорятувальників при проведенні аварійно-рятувальних робіт в екстремальних мікрокліматичних умовах та методи їх підготовки у даний час є актуальною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до Національної програми поліпшення охорони праці на 1996–2000рр., прийнятої Кабінетом Міністрів України від 02.11.96р. №1345. У дисертаційну роботу ввійшли результати досліджень у галузі протитеплового захисту гірничорятувальників, що виконані у НДІГС при особистій участі автора за темами: “Разработать и внедрить противотепловую куртку с капюшоном и водо-ледяными охлаждающими элементами”; “Разработать для горноспасателей два типа противотепловых костюмов: ПТК-80 и ТК-60М”; “Разработать автономный противотепловой костюм для членов ВГК шахты, используемый при тушении пожаров в начальной стадии развития” та “Разработать технические средства для повышения тепловой устойчивости горноспасателей в воздухо- и паронепроницаемом костюме и отраслевой стандарт Украины по применению этих средств” (ДР №01850035863, №01900036039, №0198U029184, №0198U033241).
Мета і задачі досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розробка технічних засобів індивідуального протитеплового захисту і методу підготовки гірничорятувальників для роботи в екстремальних мікрокліматичних умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок