Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ПЛОДОЗНІМАЛЬНОГО ЗАСОБУ

УДОСКОНАЛЕННЯ ПЛОДОЗНІМАЛЬНОГО ЗАСОБУ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ПЛОДОЗНІМАЛЬНОГО ЗАСОБУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МИРОНЮК ОЛЕГ СЕРГІЙОВИЧ
УДК 631.358:634.22
УДОСКОНАЛЕННЯ ПЛОДОЗНІМАЛЬНОГО ЗАСОБУ
05.05.11 – машини і засоби механізації
сільськогосподарського виробництва
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ЛУЦЬК – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі сільськогосподарських машин Львівського державного аграрного університету Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, професор
Рибарук Василь Якимович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри сільськогосподарських машин.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Фришев Сергій Георгійович, Інститут садівництва УААН,
завідувач лабораторії механізації;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Бабій Василь Павлович, Національний аграрний університет,
доцент кафедри експлуатації техніки та інженерного
менеджменту.
Провідна установа ННЦ “Інститут механізації та електрифікації сільського
господарства” УААН, відділ механізації виробництва овочів та коренебульбоплодів, с.м.т. Глеваха Київської області.
Захист відбудеться “21” грудня 2001 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 32.075.01 у Луцькому державному технічному університеті за адресою: 43018, м. Луцьк, вул. Львівська, 75.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луцького державного технічного університету за адресою: 43018, м. Луцьк, вул. Львівська, 75.
Автореферат розісланий “15” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дідух В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головною проблемою технологічного процесу виробництва плодів є збирання урожаю, на яке припадає до 40% від загальних затрат по догляду за садом. Використання серійних плодознімальних засобів, в тому числі обладнаних штамбовими струшувачами, лише частково вирішує дану проблему, оскільки залишаються не розв’язаними питання пошкодження дерев та плодів, особливо таких чутливих як яблука. В цілому механізоване збирання зумовлює пошкодження 50–60% всього зібраного урожаю, в результаті чого плоди придатні переважно для технічної переробки або термінової реалізації у свіжому вигляді. Продуктивність плодозбиральної техніки залишається відносно низькою.
Зменшення пошкоджень яблунь та їх плодів, що зможуть закладатись на тривале зберігання, можливе внаслідок застосування нових способів механізованого знімання, один з яких полягає в адаптуванні швидкісного режиму роботи струшувачів до фізико-механічних властивостей дерев і плодів, дотриманні раціональної інтенсивності опадання яблук (рівномірного знімання в часі струшування) та попередженні загрози вихитування штамбів. Вирішення поставлених проблем повинно базуватись на комплексному підході, що враховує взаємодію двигуна енергетичного засобу, струшувача плодів, дерева та проміжних ланок між ними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження з даної проблематики проводились у відповідності з науково-технічними програмами, що входять до Національної тематики наукових програм “Агропродкомплекс” з розвитку плодоовочевого комплексу та відновлення садівництва, виноградарства, розсадництва і виноробної промисловості України до 2005 року і згідно тематичного плану науково-дослідних робіт Львівського ДАУ (тема №0193V023627 “Дослідження процесів механізованого збирання та внутрішньогосподарського транспортування плодів”).
Мета і задачі дослідження. Мета роботи – підвищення ефективності процесу знімання яблук завдяки удосконаленню плодознімального засобу і обґрунтуванню параметрів його струшувача.
Задачі дослідження: вивчити розмірні показники і механічні властивості дерев та плодів, що підлягають механізованому зніманню струшуванням; отримати зовнішню і часткові швидкісні характеристики з регуляторними гілками двигуна плодознімального засобу; розробити модель системи “двигун – штамбовий струшувач (ШС) – дерево – плід”; розробити схему пристрою адаптивного регулювання швидкісного режиму штамбового струшувача; обґрунтувати параметри системи “двигун – ШС – дерево – плід” за умови рівномірного знімання яблук; провести виробничі випробування плодознімального засобу з адаптивним регулюванням швидкісного режиму його штамбового струшувача та визначити економічну ефективність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ПЛОДОЗНІМАЛЬНОГО ЗАСОБУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок