Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЛІ ГЛІКОЗАМІНОГЛІКАНІВ У ДІАГНОСТИЦІ ТА ЛІКУВАННІ ОСТЕОАРТРОЗУ В СОБАК

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЛІ ГЛІКОЗАМІНОГЛІКАНІВ У ДІАГНОСТИЦІ ТА ЛІКУВАННІ ОСТЕОАРТРОЗУ В СОБАК

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЛІ ГЛІКОЗАМІНОГЛІКАНІВ У ДІАГНОСТИЦІ ТА ЛІКУВАННІ ОСТЕОАРТРОЗУ В СОБАК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,29 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
сЄГОДІН ОЛЕКСАНДР БОрисович
УДК 619:616.72 – 07:615:636.028
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЛІ ГЛІКОЗАМІНОГЛІКАНІВ У ДІАГНОСТИЦІ ТА ЛІКУВАННІ ОСТЕОАРТРОЗУ В СОБАК
16.00.05 – ветеринарна хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній зооветеринарній академії
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор
Тимошенко Ольга Павлівна,
Харківська державна зооветеринарна академія,
кафедра клінічної діагностики
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Іздепський Віталій Йосипович,
Луганський національний аграрний університет,
завідувач кафедри хірургії та
хвороб дрібних тварин
кандидат ветеринарних наук, доцент
Крупник Ярослав Григорович,
Львівський національний університет ветеринарної
медицини і біотехнологій ім. С.З. Ґжицького,
кафедра хірургії
Захист дисертації відбудеться “19” грудня 2007 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 при Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква, вул. Ставищанська, 126; навчальний корпус №8, ауд. №1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий “ 15 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доцент ___________________ Чорнозуб М.П.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Остеоартроз – хвороба, зумовлена дистрофічно-деструктивним процесом у кістковій та хрящовій тканинах суглобів, які часто вражають тварин і людей. Описані спонтанні захворювання на остеоартроз суглобів великої рогатої худоби (Тихонюк Л.А., 1983; Панько І.С, 1984; Петренко О.Ф., 1988; Рубленко С.В., 1997 та ін.), коней (Іздепський В.Й., Стоцький О.Г., 1998; Передера Р.В., 2004; King M., 2000 та ін.), свиней, собак, кішок (Давыдов В.Б., 2000; MacFail C.M., 2000; Сухонос В.П., 2006 та ін.), верблюдів, овець, а також лабораторних тварин – білих щурів, мишей, кролів, хом’яків (Тимошенко О.П., 1995).
Патогенетичною основою остеоартрозу є порушення метаболізму та структури хряща – передусім його протеогліканового компонента у відповідь на дію різних пошкоджувальних факторів. Деполімеризація протеогліканових агрегатів, що розвивається, призводить до дегенерації суглобового хряща, утворення ерозій і тріщин, навіть до втрати його частини (Коваленко В.Н., Борткевич О.П., 2003).
Існуючі методи діагностики захворювань суглобів часто не дозволяють виявити на ранній стадії пошкодження саме суглобового хряща, який руйнується у більшості випадків раніше, ніж кістка, окрім комп’ютерної томографії та магніто-резонансних досліджень. Разом з тим, високоінформатив-ними є клініко-біохімічні методи, які дозволяють оцінити форму і стадії ушкоджень суглобів. У ветеринарній медицині це питання вивчено недостатньо (Черняк С.В, 1999; Стоцький О.Г., 1999; Чорнозуб М.П., 1999).
У медикаментозному лікуванні остеоартрозу одне з перших місць належить речовинам, що мають хондропротекторні та хондромодулювальні властивості. У ветеринарії немає об’єктивних і високочутливих критеріїв оцінки їх впливу на процес відновлення структури тканин та функцій суглоба, не вивчені стадії захворювання, на яких доцільно їх застосовувати.
Низький репаративний потенціал хрящової тканини утруднює проблему хірургічного лікування остеоартрозу і стимулює розробку методів, спрямованих на оптимізацію регенерації та відновлення повноцінного гіалінового суглобового хряща. Серед них – пластика дефектів кістково-хрящовими трансплантатами.
Вивчення провідних ланок патогенезу остеоартрозу, зокрема порушень обміну протеогліканів на експериментальних тваринах, обстеження хворих на спонтанний остеоартроз собак, розробка та удосконалення методів його діагностики і лікування є актуальними науковими проблемами, які потребують подальших досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЛІ ГЛІКОЗАМІНОГЛІКАНІВ У ДІАГНОСТИЦІ ТА ЛІКУВАННІ ОСТЕОАРТРОЗУ В СОБАК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок