Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ТОПОГРАФІЇ, БУДОВИ ТА ВНУТРІШНЬОГО ГРАВІТАЦІЙНОГО ПОЛЯ МІСЯЦЯ

МОДЕЛЮВАННЯ ТОПОГРАФІЇ, БУДОВИ ТА ВНУТРІШНЬОГО ГРАВІТАЦІЙНОГО ПОЛЯ МІСЯЦЯ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ТОПОГРАФІЇ, БУДОВИ ТА ВНУТРІШНЬОГО ГРАВІТАЦІЙНОГО ПОЛЯ МІСЯЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,43 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Заяць Олександр Степанович
УДК 523.34
МОДЕЛЮВАННЯ ТОПОГРАФІЇ, БУДОВИ ТА ВНУТРІШНЬОГО ГРАВІТАЦІЙНОГО ПОЛЯ МІСЯЦЯ
Спеціальність – 05.24.01 – Геодезія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
Зазуляк П.М. доктор фізико-математичних наук, професор, директор Інституту геодезії, завідувач кафедри теорії математичної обробки геодезичних вимірів Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти:
Кислюк В.С. доктор фізико-математичних наук, професор, головний науковий співробітник, Головна астрономічна обсерваторія НАН України.
Железняк О.О. доктор фізико-математичних наук, професор кафедри геодезії та землевпорядних технологій, Національний авіаційний університет, м. Київ.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 10 ” листопада 2006 року о __1300___ годині
на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 35.052.13
при Національному університеті “Львівська політехніка”
за адресою: 79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12, ауд. 518, ІІ навч. корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці
Національного університету “Львівська політехніка”
за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “6” жовтня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
доктор технічних наук, доцент Савчук С.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми полягає у тому, що для перспективного планування та проведення експериментів з метою освоєння та використання Місяця як сировинної бази необхідно провести комплексний аналіз його гравітаційного поля, внутрішньої будови а також поверхневих особливостей. Крім цього такий аналіз дозволить краще зрозуміти процес утворення та еволюції Сонячної системи.
Останні місії космічних апаратів до Місяця забезпечили дослідників великою кількістю інформації про топографію Місяця. Зокрема за даними космічного апарату Clementine було отримано глобальне покриття планети даними лазерної альтиметрії, що дозволило значно покращити відомості про геометричну фігуру Місяця та особливості його поверхневих структур. Велика кількість спектрозональних знімків поверхні Місяця дала можливість проводити вивчення фізико-мінералогічної будови його поверхневих шарів. Крім того вперше було отримано велику кількість знімків полярних регіонів Місяця, інформація про які до останнього часу була неповною. Отримана інформація про топографію Місяця дозволила будувати більш точні моделі кори. Завдяки відсутності ерозійних процесів на Місяця історію формування його сучасного обліку можна буквально читати на поверхні. З огляду на вищенаведене особливої ваги набуває питання створення високоточних моделей топографії Місяця із залученням максимальної кількості інформації. Метод середньої квадратичної колокації є класичним методом моделювання в геодезії (як правило для трансформант гравітаційного поля), але з огляду на специфіку розташування даних лазерної альтиметрії застосування цього методу для цілей моделювання топографії потребує детального дослідження. З огляду на велику кількість публікацій, з вивчення рельєфу Місяця проблема моделювання його топографії є і до сьогодні актуальним питанням.
Моделювання внутрішньої будови Місяця може стати вирішальним у розв‘язанні цілої низки актуальних селенодезичних проблем, а саме: визначення форми та розмірів ядра Місяця (можливо навіть і приблизний хімічний склад), пояснення механізмів формування масконів, створення моделей селеноїда і т.д. Дослідженням внутрішньої будови Місяця присвячено велику кількість публікацій вітчизняних і зарубіжних вчених. Сучасні відомості про внутрішню будову Місяця опираються, в основному, на результати спостережень за штучними супутниками Місяця та дані сейсмічних станцій на поверхні Місяця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ТОПОГРАФІЇ, БУДОВИ ТА ВНУТРІШНЬОГО ГРАВІТАЦІЙНОГО ПОЛЯ МІСЯЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок