Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ РЕГУЛЮВАННЯ ГАЛЬМІВНИХ СИЛ НА АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБАХ КАТЕГОРІЇ М3

ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ РЕГУЛЮВАННЯ ГАЛЬМІВНИХ СИЛ НА АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБАХ КАТЕГОРІЇ М3

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ РЕГУЛЮВАННЯ ГАЛЬМІВНИХ СИЛ НА АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБАХ КАТЕГОРІЇ М3
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,84 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АВТОМОБІЛЬНО-ДОРОЖНІЙ
ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кирчатий Володимир Іванович
УДК 629.113-59
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ РЕГУЛЮВАННЯ
ГАЛЬМІВНИХ СИЛ НА АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБАХ
КАТЕГОРІЇ М3
(Спеціальність 05.22.02 – Автомобілі та трактори)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному автомобільно-дорожньому технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Лауреат державної премії України, кандидат технічних наук, доцент Богомолов Віктор Олександрович, Харківський державний автомобільно-дорожній технічний університет, професор кафедри автомобілів.
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, професор
Крайник Любомир Васильович, Український інститут автобусо - тролейбусо – будування, голова правління ВАТ Укравтобуспром, м. Львів,
Кандидат технічних наук Смірнов Володимир Іванович, АТ “Харківський тракторний завод”, заступник головного конструктора.
Провідна установа: Інститут машин та систем НАН України, м. Харків,
Захист відбудеться 21.03.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64. 059.02 при Харківському державному автомобільно-дорожньому технічному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного автомобільно-дорожнього технічного університету за адресою: 61002, м. Харків, вул. Петровського, 25.
Автореферат розісланий 18.02.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Юрченко А. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Збільшення середніх і максимальних швидкостей руху автотранспортних засобів (АТЗ) визначає дві основні проблеми, що стосуються їхньої активної безпеки:
·
підвищення ефективності і якості процесу гальмування;
· зменшення часу, необхідного водію для прийняття найбільш раціонального рішення.
В цих умовах все більшу увагу потрібно приділяти автоматизації процесу гальмування.
Одним з найбільш ефективних приладів, що забезпечують цю автоматизацію, є регулятор гальмівних сил (РГС).
Актуальність теми. Україна є найбільшим виробником і постачальником в СНД міських і приміських автобусів категорії М3.
В відповідності з існуючими міжнародними нормативами автобус неможливо експортувати, якщо у нього не виконуються вимоги Додатку 10 Правил № 13 ЄЕК ООН, що стосуються розподілу гальмівних сил по осям АТЗ.
Означені вимоги можуть бути виконані за допомогою РГС.
Настанова РГС з так званою променевою характеристикою, наприклад, західногерманських фірм KNORR BREMSE, Wabco Westinghouse та ін., часто необгрунтовано підвищують ціну міського автобуса.
Тому створення конструкції РГС, що з одного боку буде значно простіше існуючих аналогів, а значить і надійніше, з іншої в декілька разів дешевше, засвоєння цієї конструкції українськими виробниками і впровадження її в гальмівну систему українських автобусів для України є актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в відповідності з Постановою кабінету міністрів України №39 від 26 січня 1994 р. "Про організацію виробництва міських автобусів великої місткості"; Постановою Національної Ради з питань безпечної життєдіяльності населення № 3 від 25 грудня 1997 р. "Про відповідність вимогам охорони праці машин транспортних засобів, обладнання, які виготовляються в Україні", а також з планами НДР кафедри автомобілів ХДАДТУ по проблемі "Безпека дорожнього руху" комплексної теми "Системне проектування та конструювання транспортних засобів, які забезпечують необхідну активну безпеку дорожнього руху".
Мета і задачі дослідження. Метою наукової роботи є підвищення активної безпеки АТЗ категорії М3 шляхом настанови вдосконаленого регулятора гальмівних сил з характеристикою компенсатора тиску.
В відповідності з поставленою метою в роботі необхідно вирішити наступні задачі: для АТЗ категорії М3 розробити критерії можливості застосування різноманітних засобів регулювання гальмівних сил; розробити критерії застосовності на АТЗ категорії М3 РГС з характеристикою компенсатора тиску, розробити методику синтезу найбільш раціональної вихідної характеристики таких РГС; розробити конструкції РГС з характеристикою компенсатора тиску, розробити методику проектування таких РГС; провести експериментальні дослідження, підтверджуючі доцільність застосування РГС з характеристикою компенсатора тиску на АТЗ категорії М3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ РЕГУЛЮВАННЯ ГАЛЬМІВНИХ СИЛ НА АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБАХ КАТЕГОРІЇ М3

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок