Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Принципи організації та функціонування державної служби в Україні

Принципи організації та функціонування державної служби в Україні

Назва:
Принципи організації та функціонування державної служби в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,80 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Данильєва Ірина Едуардівна
УДК 342.98:35.08
Принципи організації та функціонування
державної служби в Україні
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління;
адміністративне право та процес;
фінансове право; інформаційне право
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі адміністративного права та адміністративної діяльності Луганського державного університету внутрішніх справ
Науковий керівник кандидат юридичних наук, професор
Битяк Юрій Прокопович,
завідувач кафедри адміністративного права Національної
юридичної академії імені Ярослава Мудрого (м. Харків)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Андрійко Ольга Федорівна,
провідний науковий співробітник відділу з проблем державного управління та адміністративного права Інституту держави та права ім. В.М. Корецького НАН України (м. Київ)
кандидат юридичних наук
Корж Ігор Федорович,
головний консультант Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони (м. Київ)
Провідна установа: Харківський національний університет внутрішніх справ, м. Харків
Захист відбудеться 16 грудня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.867.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук в Інституті законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053 м. Київ, пров. Несторівський, 4.
Автореферат розіслано 15 листопада 2005 року.
З дисертацією можна ознайомитись бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053 м. Київ, пров. Несторівський, 4.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук О.М. Биков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значимість державної служби пов’язується з її роллю в реалізації функцій держави, її органів, усього державного апарату. Концепція адміністративної реформи в Україні, інші політико-правові документи Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України передбачають розбудову нової сучасної моделі державної служби, модернізацію її відповідно до світових стандартів. Метою реформування цього інституту є становлення справді професійної, високоефективної, стабільної та авторитетної державної служби. Для успішної реалізації зазначених цілей і завдань вона повинна будуватися на таких принципах: верховенства права та законності; пріоритету прав і свобод людини та громадянина; гласності та зовнішнього контролю; рівного доступу громадян до державної служби; єдності вимог, що ставляться до державної служби; професіоналізму й компетентності, етичності; обов’язковості рішень вищих посадових осіб і державних органів; персональної відповідальності за невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків і службової дисципліни; політичної нейтральності та стабільності; соціальної захищеності державних службовців; поєднання державних і регіональних інтересів.
Запровадження якісно нової державної служби, на думку дисертанта, повинно починатися з наукового обґрунтування та законодавчого визначення її правових засад, принципів організації та функціонування, які характеризують державну службу як цілісний правовий інститут, самостійний інститут адміністративного права. Упровадження нової ідеології функціонування виконавчої влади та місцевого самоврядування як діяльності щодо забезпечення реалізації прав і свобод громадян, надання управлінських послуг громадянам є одним з основних завдань державних службовців в Україні. Разом з тим, проблеми визначення системи та реалізації принципів організації й функціонування державної служби в Україні комплексно не досліджувалася, не були предметом окремої наукової роботи.
Деякі теоретичні аспекти визначення системи принципів організації та функціонування державної служби, їх реалізації розглядалися в різні часи в працях учених-адміністративістів, теоретиків права в процесі дослідження окремих проблем державної служби – С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Принципи організації та функціонування державної служби в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок