Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Функцiональний стан зсiдально-протизсiдальної системи кровi у хворих на гострий панкреатит

Функцiональний стан зсiдально-протизсiдальної системи кровi у хворих на гострий панкреатит

Назва:
Функцiональний стан зсiдально-протизсiдальної системи кровi у хворих на гострий панкреатит
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
iм. ДАНИЛА Галицького
 
 
 
Барвiнська Анна Степанiвна
УДК: 616.37 - 002 - 036.11 - 092: 612.115
Функцiональний стан зсiдально-протизсiдальної системи кровi у хворих на гострий панкреатит
14.01.03 - ХІРУРГІЯ
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
ЛЬВІВ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному медичному університеті
iм. Данила Галицького Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керiвник - доктор медичних наук, професор
Макар Дмитро Арсенович
професор кафедри факультетської та загальної хірургії Львівького державного медичного
університету iм. Данила Галицького
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор
Качоровський Богдан Володимирович
зав. відділення хірургії та клінічної трансфузіології
Львівського науково-дослідного інституту
патології крові і трансфузійної медицини
- доктор медичиних наук, професор,
засл. дiяч науки України
Шевчук Михайло Григорорвич
зав. кафедри шпитальної хірургії
Івано-Франківської державної медичної академії
Провідна установа - Інститут клінічної та експериментальної хірургії
АМН України, відділ хірургії підшлункової
залози i жовчних шляхiв
Захист дисертації відбудеться “ 26 ” березня 1999 року о 13 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.01. у Львівському державному медичному університеті iм. Данила Галицького (290010, м. Львів, вул. Пекарська, 69).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Львівського державного медичного університету iм. Данила Галицького (290000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6).
Автореферат розісланий “ 20 ” лютого 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чуклін С.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальнiсть теми. Гострий панкреатит (ГП) за частотою виникнення, етіологією та патогенезом, важкiстю клінічного перебігу, складнощами діагностики і незадовiльними результатами лікування займає одне з провiдних місць серед низки сучасних проблем невiдкладної хiрургiї. Як свідчать дані літератури ГП займає третю сходину в структурі невідкладних абдомінальних нозологій [Зайцев В.Т. и соавт., 1991; Пенин В.А. и соавт., 1993; Artaza Varasa T. et al., 1994]. В Українi показники захворюваності на ГП незначно перевищують свiтовi рiвнi й складають 4,0-4,2 випадкiв на 10 тисяч населення [Пономаренко В.М. і співавт., 1994].
Не зважаючи на певний прогрес у діагностиці та лікуванні ГП, ряд аспектів його патогенезу залишаються остаточно не розкритими. Вiдтак програма лікувально-тактичних дій при цiй патологiї носить здебільшого симптоматичний характер. Це поряд з іншими детермінуючими факторами позначається на показниках летальності, якi коливаються в межах вiд 5,1-14,9 % загалом [Гидирим Г.П., 1990; Banerjee A.K. et al., 1995; Lankisch P.G. et al., 1996] до 80 % при деструктивних формах захворювання [Зайцев В.Т. и соавт., 1991; Шалимов С.А. и соавт., 1992; Гавриленко Г.А. и соавт., 1996; Fagniez P.L. et al., 1994; Padillo F.J. et al., 1995]. Із наведених фактів слiдує, що пошук шляхів полiпшення результатів хiрургiчного лікування ГП мусить ґрунтуватися на поглибленому вивченнi його патогенезу.
Провiдне значення в розвитку ГП належить активації протеїназ і ліпази [Gabryelewicz A. et al., 1993]. Цi ферменти первинно ушкоджують ацинарні клітини, а отже звільняють численнi медіатори запалення. За участю тромбоцитів і фагоцитів вiдбувається включення в патологiчний процес мікроциркуляторного русла та сполучної тканини підшлункової залози. Деякі дослідники [Dominguez-Munoz J.E. et al., 1995] характеризують ГП, як запальне захворювання з системною відповіддю, яка полягає у взаємодiї лейкоцитів, ендотеліоцитів, фібробластів i різних протеолітичних систем (коагуляції, фібринолізу, калікреїнової, комплементарної та iн.). Фактично бiологiчною суттю патогенетичного ланцюга цього захворювання є ендотоксикоз, який серед iншого дестабiлiзує рiвновагу i зсідально-протизсідальної системи крові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Функцiональний стан зсiдально-протизсiдальної системи кровi у хворих на гострий панкреатит

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок