Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> документальна історико-бібліографічна спадщина м.ю. брайчевського (1924–2001)

документальна історико-бібліографічна спадщина м.ю. брайчевського (1924–2001)

Назва:
документальна історико-бібліографічна спадщина м.ю. брайчевського (1924–2001)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
імені В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Бодак Ольга Петрівна
УДК 929:9 Брайчевський М.Ю. (477): 930.85+011/16
документальна історико-бібліографічна спадщина
м.ю. брайчевського (1924–2001)
Спеціальність 07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті рукопису Національної бібліотеки України
імені В.І. Вернадського, м. Київ.
Науковий керівник: | член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор
Дубровіна Любов АндріївнаНаціональна бібліотека України імені
В.І. Вернадського,
директор Інституту рукопису |
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Омельчук Володимир Юхимович
Національна бібліотека України
імені В.І. Вернадського,
завідуючий відділом національної бібліографії |
кандидат історичних наук, старший науковий співробітник
Христова Наталія Миколаївна Державна академія керівних кадрів
культури і мистецтва,
професор кафедри документальних інформацій |
Захист відбудеться “29” листопада 2007 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, .
З дисертацією можна ознайомитися в читальному залі літератури з бібліотекознавства у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського: Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розіслано “26” жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук |
А.О. Чекмарьов
загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Суспільна потреба в набутих попередніми дослідниками знаннях, що тривалий час не були залучені до наукового та культурного обігу, засвідчує актуальність розробки проблем бібліографії історичних досліджень. Завдання сучасної історичної науки – заповнити цю прогалину – вирішується значною мірою за допомогою історико-бібліографічних розвідок. Однак історію бібліографії не можна відривати від глибокого змістовного вивчення наукової спадщини тих учених, наукових центрів, установ і організацій, які є її об’єктом. Лише за такої умови гарантується повнота бібліографічних довідників і об’єктивність бібліографознавчої науки.
Історико-бібліографічні дослідження, предметом яких є бібліографічна діяльність окремих учених у контексті їхнього професійного становлення та розвитку, є актуальним завданням історичної науки та українського бібліографознавства як її складової. Вивчення бібліографічної спадщини, що розглядається через призму життя та творчості вчених-істориків, є не лише зверненням до персоніфікації наукового знання, а й можливістю розкрити творчу лабораторію вченого та об’єктивно оцінити його внесок у розвиток бібліографії, яка становить підґрунтя будь-якої наукової праці.
Одним з українських учених, які своєю науковою діяльністю долучилися до становлення і формування історичної науки та спеціальних історичних дисциплін у ХХ ст., є Михайло Юліанович Брайчевський – історик, археолог, доктор історичних наук, лауреат премії фонду Антоновичів, заслужений діяч науки і техніки України, почесний професор Національного університету “Києво-Могилянська академія”, голова осередку Українського історичного товариства ім. М. Грушевського в Києві, дійсний член Вільної Української Академії Наук у США. Незважаючи на значну увагу в українській історіографії до його наукових студій, діяльність ученого в галузі бібліографії не розглядалася. Тому дослідження бібліографічного аспекту наукової праці М.Ю. Брайчевського доповнить всебічне вивчення його наукової та творчої спадщини, розкриє нові аспекти історії науки та культури України ХХ ст., збагатить наші знання про розвиток історії та спеціальних історичних дисциплін.
Стан дослідження теми. Життя та діяльність М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: документальна історико-бібліографічна спадщина м.ю. брайчевського (1924–2001)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок