Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення ефективності хірургічного лікування дітей з гастрошизісом та омфалоцеле

Підвищення ефективності хірургічного лікування дітей з гастрошизісом та омфалоцеле

Назва:
Підвищення ефективності хірургічного лікування дітей з гастрошизісом та омфалоцеле
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,26 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ НЕВІДКЛАДНОЇ І ВІДНОВНОЇ ХІРУРГІЇ
ім. В.К.Гусака АМН УКРАЇНИ
Перунський Вадим Петрович
УДК 616.3-007.256+617.555-007.57]-053/2-089
Підвищення ефективності хірургічного лікування дітей з гастрошизісом та омфалоцеле
14.01.09 – дитяча хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному медичному університеті ім. М.Горького МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
Веселий Сергій Володимирович,
Донецький національний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, професор кафедри дитячої хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії.
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор
ДАВИДЕНКО В’ЯЧЕСЛАВ БОРИСОВИЧ,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри дитячої хірургії;
доктор медичних наук, професор
Момотов Олександр Григорович,
Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри дитячої хірургії.
Захист відбудеться «28» травня 2008р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.559.01 в Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К.Гусака АМН України (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
Автореферат розісланий «25» квітня 2008 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
д.мед.н. | О.А.ШТУТІН


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. На сьогоднішній день уроджені вади передньої черевної стінки, до яких відносяться гастрошизіс і омфалоцеле, у середньому зустрічаються в співвідношенні 1:6000 немовлят (Дмитрієва М.Б. і співавт., 2003). В останні роки відзначився зріст уроджених арафій передньої черевної стінки і, за даними літератури частота їх у середньому становить 1:2900 - 1:4000 немовлят (Кривченя Д.Ю. і співавт., 2003). До 40% дітей з уродженими ущелинами передньої черевної стінки народжуються недонесеними.
Основним методом лікування даних захворювань залишається хірургічний. Оперативні втручання при цих захворюваннях супроводжуються високим відсотком ускладнень, інвалідизацією та високою летальністю. У пацієнтів з гастрошизісом і пуповинною грижею ускладнення носять, в основному, септичний характер, і проявляються найчастіше у вигляді перитоніту, деструктивної пневмонії, гнійного менінгіту, гострого гематогенного остеомієліту тощо. Наслідком нагноєння післяопераційної рани відзначаються евентерації органів черевної порожнини. Також нерідким ускладненням є розвиток спайкової кишкової непрохідності (Бурда О.И. і співавт., 2003).
У всіх немовлят з гастрошизісом і у переважній більшості дітей з пуповинною грижею має місце синдром вісцеро-абдомінальної диспропорції. Синдром вісцеро-абдомінальної диспропорції являє собою ситуацію, при якій виникає невідповідність між обсягом черевної порожнини та внутрішніх органів, які виконують її або евентеровані. При цьому обсяг органів черевної порожнини може перевищувати обсяг абдомінального целому в кілька разів. Дотепер використовуються класифікаційні схеми гастрошизісу й омфалоцеле, які не враховують ступінь виразності вісцеро-абдомінальної диспропорції. Основним критерієм діагностичної дезінтеграції є розмір дефекту передньої черевної стінки або розмір грижового випинання. Це призводить до того, що жодна із цих класифікацій не дозволяє об'єктивно оцінити ступінь невідповідності обсягів органів черевної порожнини (у тому числі евентерованих) і абдомінального целому. Тому більшість хірургів, вибираючи метод оперативної допомоги, використовує суб'єктивні критерії.
При хірургічному лікуванні вроджених дефектів передньої черевної стінки виконують три основних способи пластики передньої черевної стінки: а) проведення одномоментної аутопластики; б) проведення двомоментної аутопластики; в) проведення пластики передньої черевної стінки з використанням синтетичних матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Підвищення ефективності хірургічного лікування дітей з гастрошизісом та омфалоцеле

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок