Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ НАСІННЯ СОНЯШНИКУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ДИСПЕРСНИХ МІНЕРАЛІВ

ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ НАСІННЯ СОНЯШНИКУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ДИСПЕРСНИХ МІНЕРАЛІВ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ НАСІННЯ СОНЯШНИКУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ДИСПЕРСНИХ МІНЕРАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Максімова Ірина Миколаївна
УДК 665.383:577.152.31.
ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ НАСІННЯ СОНЯШНИКУ
ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ДИСПЕРСНИХ МІНЕРАЛІВ
Спеціальність 05.18.06 – технологія жирів, ефірних масел і парфумерно-косметичних продуктів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізичної та колоїдної хімії Національного університету харчових технологій Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Манк Валерій Веніамінович,
Національний університет харчових технологій,
завідувач кафедри фізичної та колоїдної хімії НУХТ, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Демидов Ігор Миколайович
Національний технічний університет „Харківський політехнічний
інститут” , м. Харків;
 
кандидат технічних наук
Любченко Владислав Владиславович
Інститут сільського господарства Полісся УААН
Міністерства аграрної політики України, м. Житомир
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний університет,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться „10”червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.05 Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий "10"травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко В.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для забезпечення ритмічної роботи оліє-переробні підприємства повинні мати елеваторно-складські ємності для збереження значних мас соняшнику. Правильна організація та раціональна технологія відлежування соняшникових мас дозволяє не тільки зберегти їх від втрат або з мінімальними втратами, але й сформувати партії соняшнику для найбільш ефективної переробки, забезпечити при найменших затратах найбільший вихід олії. Це може бути здійснено лише з врахуванням фізіолого-біохімічних особливостей соняшнику, накопиченого досвіду та наукових даних.
Одним з найбільш раціональних методів покращення технологічних властивостей, збереження якості та підвищення стійкості насіння в процесі відлежування є теплова сушка. Сушіння повинно протікати з мінімальними витратами тепла і електроенергії. Рівень використання енергії має виключно важливе значення, оскільки від цього залежить об’єм, якість і вартість продукції. Втрати енергоресурсів особливо посилюються при несприятливих умовах, коли підвищується збиральна вологість насіння соняшнику і виникає необхідність його сушіння. Cеред технологічних процесів переробки соняшнику сушіння вологого насіння потребує найбільших енерговитрат. До того ж, в першу чергу, необхідно використання традиційно дорогих видів рідкого газоподібного палива, електроенергії. Ціна енерго-матеріалів у вартості цього процесу становить 80-90%.
У процесі сушіння сировина може знизити товарно-продовольчі якості, а саме зменшити вихід олії, погіршити її властивості. Зміни цих показників пов’язані із складними біохімічними процесами в ядрі соняшнику, а також у насінні під час сушіння можуть відбутися структурно-механічні пошкодження: ущільнення або розрив лушпиння, розтріскування ядра тощо. Особливу увагу слід приділяти ступеню зрілості насіння, що підлягає сушінню. Свіжозібраний соняшник з-під комбайна має особливості, відмінні від насіння, яке тривалий час відлежувалося на полі або у сховищах. Втрати поживних речовин в період до початку зберігання, велика вартість установок та обладнання і їх низька продуктивність роблять цей спосіб підготовки соняшнику до переробки на олію важким у застосуванні на практиці. Сьогодні приблизно 15% світового врожаю втрачається через невідповідне збереження зібраного врожаю та сировини для переробки. В Україні показник втрат значно вищий.
Тому, поряд з розвитком технологій підвищення врожайності, також важливо розвивати технології комплексного догляду за соняшниковим насінням після збору врожаю, направлені на зменшення матеріальних та енергетичних витрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ НАСІННЯ СОНЯШНИКУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ДИСПЕРСНИХ МІНЕРАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок