Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> діяльність науково-технічної школи професора М.ф.семка у контексті розвитку науки про різання матеріалів в україні

діяльність науково-технічної школи професора М.ф.семка у контексті розвитку науки про різання матеріалів в україні

Назва:
діяльність науково-технічної школи професора М.ф.семка у контексті розвитку науки про різання матеріалів в україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,93 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
національний технічний університет
„харківський політехнічний інститут”
ЖОРНІК Наталія Іванівна
УДК 621.9(09)
діяльність науково-технічної школи
професора М.ф.семка у контексті розвитку
науки про різання матеріалів в україні
Спеціальність 05.28.01 – Історія техніки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків –2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі „Різання матеріалів та різальні інструменти” Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук професор
БЄСОВ Леонід Михайлович,
Національний технічний університет
„Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри історії науки і техніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук професор
Мовшович Олександр Якович,
Державне підприємство „Харківський науково-дослідний інститут технології машинобудування”
Міністерства промислової політики України, м. Харків,
заступник директора з наукової роботи
доктор історичних наук професор
САВЧУК Варфоломій Степанович,
Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ,
професор кафедри фізики;
Провідна установа – Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра інструментального виробництва Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться ” 2 ” червня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 у Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий ” 29 ” квітня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Пермяков О.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі економічного розвитку України важливо правильно визначати стратегію ефективного використання наукового і виробничого потенціалу, а також відшукувати нові ефективні форми об’єднання вчених. Тому вивчення досвіду відомих наукових шкіл набуває якісно нової ролі. Відтак, дослідження діяльності самобутньої науково-технічної школи фізики процесів різання матеріалів М.Ф. Семка має важливе загальнонаукове і практичне значення з позицій розвитку машинобудівних технологій.
В усі періоди історії людства обробка матеріалів різанням була і залишається базовою і одночасно надзвичайно перспективною технологією з огляду її значення в соціально-економічних перетвореннях. Однак, лише у середині ХІХ ст. розпочались наукові дослідження механіки процесу різання. У світовому контексті неоціненний внесок у нову галузь технічних наук періоду її зародження зробили вчені, діяльність яких пов’язана з Україною: І.А. Тіме, К.О. Зворикін, В.С. Кнаббе, Я.Г. Усачов. Проте ще існує ряд маловідомих фактів з їх життя, що не дозволило узагальнити значимість цих постатей. Фахівцями майже не досліджувався також період руйнації ще молодої системи наукових досліджень різання матеріалів в Україні в період першої світової і громадянської воєн, революції і хаосу 20-х рр., зокрема у Харківському технологічному інституті – одному з центрів організації досліджень в галузі обробки матеріалів різанням, де були закладені підвалини відомої науково-технічної школи М.Ф. Семка.
В історії обробки матеріалів різанням виразно помітні періоди інтенсивного розвитку, після яких наступав відносний „спокій”, однак, не існує обґрунтованих пояснень цього явища. В літературі з історії техніки немає також розгорнутих узагальнень і повної хронології розвитку обробки матеріалів різанням, що включала б діяльність українських вчених.
У 30-і роки значно зросли потреби промисловості у науковому забезпеченні технологічних процесів. Саме у цей період і починає формуватись особистість М.Ф. Семка як лідера школи, народжуються і реалізуються перші його ідеї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: діяльність науково-технічної школи професора М.ф.семка у контексті розвитку науки про різання матеріалів в україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок