Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕМОКРАТИЧНИЙ ТРАНЗИТ У ПОСТКОМУНІСТИЧНИХ КРАЇНАХ: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ Й ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ

ДЕМОКРАТИЧНИЙ ТРАНЗИТ У ПОСТКОМУНІСТИЧНИХ КРАЇНАХ: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ Й ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ

Назва:
ДЕМОКРАТИЧНИЙ ТРАНЗИТ У ПОСТКОМУНІСТИЧНИХ КРАЇНАХ: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ Й ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
Марчак Оксана Михайлівна
УДК 323.2
ДЕМОКРАТИЧНИЙ ТРАНЗИТ У ПОСТКОМУНІСТИЧНИХ КРАЇНАХ: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ Й ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ
Спеціальність 23.00.02 - політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Матвєєв Станіслав Олександрович,
Одеський державний економічний університет,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Сіленко Алла Олексіївна,
Одеська національна академія
зв’язку ім. О.С. Попова, проректор з
навчальної та виховної роботи;
кандидат політичних наук
Ткачук Юлія Вікторівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д. Ушинського, доцент
кафедри політичних наук.
Захист відбудеться „ 23 ” листопада 2007 р. о 14 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 513.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий „ 22 ” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Єфтєні Н. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обґрунтована тим, що в останнє десятиліття ХХ ст. світ став свідком масштабних трансформацій, які можна порівняти за своїм значенням з катастрофою європейських імперій після першої світової війни й деколонізацією 1960-х років. На посткомуністичному просторі відбуваються глибокі політичні зміни, загальним знаменником яких є істотне ослаблення позицій авторитаризму і відповідне розширення меж системи політичної демократії.
Незважаючи на достатній обсяг робіт з даної тематики, при вивченні соціально-політичних процесів перехідних суспільств все ще залишаються не висвітленими багато проблем концептуального та емпіричного характеру. І хоча з моменту розпаду соціалістичної системи пройшло чимало часу, “можливості вивчення дослідниками процесів соціальної трансформації, які відбуваються в Центральній і Східній Європі все ще, за висловленням Х. Шульце, залишаються обмеженими”.
Таким чином, порівняння різних аспектів політичного життя країн колишнього Радянського Союзу і Східної Європи на даний момент обумовлено не тільки академічною зацікавленністю. Ланцюжок так званих “кольорових революцій”, які відбулися в деяких країнах СНД, надзвичайно актуалізували проблематику політичної стабільності й подальшого політичного розвитку на пострадянському просторі. Тому, порівняльне дослідження ходу і результатів політичної трансформації в країнах СНД, Центральної і Східної Європи – одне з найбільш актуальних, але, як не парадоксально, ще недостатньо розроблені напрямки цього дослідження як у вітчизняній, так і в зарубіжній політології.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами темами. Дисертація виконана в рамках наукової теми кафедри політології Одеського державного економічного університету (№ держреєстрації 0105V008962) за темою: “Регіональна політика та її роль у демократичній перебудові суспільства”, одним з виконавців якої є дисертант.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження обумовлена актуальністю і ступенем розробленості обраної теми й полягає у виявленні специфіки та особливостей політичних перетворень у посткомуністичних країнах у рамках концепції демократичного транзиту. Досягнення поставленої мети передбачає вирішення таких завдань:
– дослідити ступінь опрацьованності проблеми в науковій літературі;
– розглянути теоретико-методологічні аспекти осмислення демократичного транзиту в країнах посткомуністичного простору;
– з метою розширення методологічної бази дослідження моделей політичного транзиту виділити типології моделей переходу транзитних суспільств у рамках класичних концепцій;
– виявити особливості політичної трансформації країн СНД і Центрально-Східної Європи в контексті єдиного глобального процесу демократизації;
– визначити закономірності й проблеми політичної трансформації в країнах СНД;
– визначити специфіку політичного розвитку країн Центральної і Східної Європи;
– виявити й проаналізувати основні тенденції і перспективи політичної трансформації в Україні в контексті демократичного транзиту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕМОКРАТИЧНИЙ ТРАНЗИТ У ПОСТКОМУНІСТИЧНИХ КРАЇНАХ: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ Й ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок