Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА АУДИТОРСЬКОЇ ОЦІНКИ СИСТЕМИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

МЕТОДИКА АУДИТОРСЬКОЇ ОЦІНКИ СИСТЕМИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

Назва:
МЕТОДИКА АУДИТОРСЬКОЇ ОЦІНКИ СИСТЕМИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,82 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ ДЕРЖКОМСТАТУ УКРАЇНИ
Закалінська Катерина Олександрівна
УДК 657.6:657.1
МЕТОДИКА АУДИТОРСЬКОЇ ОЦІНКИ
СИСТЕМИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті економіки і торгівлі
ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, професор
Сухарева Людмила Олексіївна,
Донецький державний університет економіки і
торгівлі ім. М. Туган-Барановського,
завідувач кафедри контролю та аналізу
господарської діяльності
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Рудницький Василь Степанович,
Львівська комерційна академія Укоопспілки,
завідувач кафедри аудиту
кандидат економічних наук, доцент,
Максімова Валентина Федорівна,
Одеський державний економічний університет,
доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту
Провідна установа Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра обліку і аудиту, м. Донецьк.
Захист відбудеться “16” травня 2006 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .870.01 у Державній академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. .
Автореферат розісланий “10” квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О. Свистун-Золотаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Процес становлення й розвитку аудиту в Україні знаходиться на стадії переходу від підтверджуючого аудиту до системно-орієнтованого. Системно-орієнтований аудит в історичному аспекті є рівнем розвитку незалежного аудиту, а по суті – це практична діяльність суб'єктів аудиту, орієнтована на оцінку систем бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю підприємств-замовників. Безумовним плюсом системно-орієнтованого аудиту є економія часу і, як наслідок, економія трудовитрат на його проведення. Однією з головних проблем у зв’язку з цим є забезпечення високої якості результатів аудиту на підставі об’єктивної оцінки систем бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю суб’єктів господарювання.
Стан наукового знання про аудит підтверджується низкою невирішених проблем стосовно системно-орієнтованого аудиту. Інтерес до оцінки якості бухгалтерського обліку як інформаційної бази для функціонування незалежного аудиту зумовлений недостатнім опрацюванням проблем організаційного і методичного забезпечення цього процесу.
За цих умов проблема наукового обґрунтування методики кількісної оцінки якості системи бухгалтерського обліку набуває особливої актуальності.
Інтерес до розробки методики оцінки якості системи бухгалтерського обліку зростає внаслідок переходу аудиторів з 2004 року до реалізації вимог міжнародного стандарту аудиту 400 “Оцінка ризиків і система внутрішнього контролю”, до якого необхідно мати науково обґрунтований коментар у формі внутрішньофірмового стандарту практичної діяльності аудиторів.
Значним внеском у вивчення проблем оцінки якості системи бухгалтерського обліку слід вважати роботи зарубіжних учених: Е. Аренса, Р. Доджа, Дж. К. Лоббека, Р. Монтгомері, Р.Робертсона. Зважена наукова позиція щодо оцінки системи бухгалтерського обліку знаходить усе більше відображення в роботах російських і вітчизняних учених: Р.О. Алборова, В.Д. Андреєва, М.Т. Білухи, Ф.Ф. Бутинця, С.М. Бичкової, І.М. Дмитренко, Н.І. Дорош, О.В. Ковальової, Л.М. Крамаровського, В.Ф. Максімової, Л.Г. Макарової, Л.В. Нападовської, О.А. Петрик, І.І. Пилипенка, В.С. Рудницького, В.Я. Соколова, Л.В. Сотникової, В.П. Суйца, Л.О. Сухаревої. Разом з тим до цього часу залишаються дискусійними та недостатньо дослідженими питання розгляду системи бухгалтерського обліку як окремого об'єкта оцінки, а не як одного з елементів системи внутрішнього контролю, вибору елементів системи бухгалтерського обліку і встановлення параметрів якості виокремлених елементів; формування інструментарію оцінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИКА АУДИТОРСЬКОЇ ОЦІНКИ СИСТЕМИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок