Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЛІКУВАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МАЗІ „ОФЛОДEPМ” ПРИ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ УРАЖЕННЯХ ШКІРИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЛІКУВАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МАЗІ „ОФЛОДEPМ” ПРИ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ УРАЖЕННЯХ ШКІРИ

Назва:
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЛІКУВАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МАЗІ „ОФЛОДEPМ” ПРИ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ УРАЖЕННЯХ ШКІРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,04 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
ІМЕНІ С.З.ҐЖИЦЬКОГО
СЛОБОДЮК
НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА
УКД 619:615.26:619:616.5
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
ТА ЛІКУВАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МАЗІ „ОФЛОДEPМ”
ПРИ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ УРАЖЕННЯХ ШКІРИ
16.00.04 – ветеринарна фармакологія та токсикологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармакології та токсикології Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор
Канюка Олександр Іванович,
Львівська національна академія ветеринарної
медицини імені С.З.Ґжицького, професор кафедри
фармакології та токсикології
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Сергієнко Олексій Іванович,
Державний науково-дослідний контрольний
інститут ветеринарних препаратів і кормових
добавок, провідний науковий співробітник
кандидат ветеринарних наук, доцент
Духницький Володимир Богданович,
Національний аграрний університет,
кафедра фармакології та токсикології
Провідна організація: Білоцерківський державний аграрний університет,
кафедра паразитології та фармакології
Міністерства аграрної політики України,
м. Біла Церква
Захист відбудеться “18”березня 2004 р. о 12 00 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.03 у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська 50, аудиторія №1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів-10, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий “17” лютого 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат ветеринарних наук, доцент Салата В.З.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головне завдання в галузі сільського господарства – збільшити та здешевити виробництво тваринницької продукції високої поживної якості. Одним із шляхів вирішення цього питання є профілактика та ефективне лікування захворювань інфекційної та незаразної етіології. Серед вказаних захворювань, що завдають тваринництву значних економічних збитків, гнійно-некротичні ураження шкірного покриву тварин бактеріальної етіології займають одне з провідних місць. За даними Т.І.Фотіної, П.Г.Улько (1998), Ф.П.Якубовського і співавт. (2002), у неблагополучних господарствах гнійні ураження кінцівок овець в зимово-весняний період становлять 70-80%, у телят ураження пуповини складають 25% від загальної кількості всього поголів’я.
Як встановлено в дослідах А.А.Гамоти (1983), А.Ф.Бурденюка (1986), основними причинами ран та виразок тканин міжпальцевої щілини є порушення зоогігієнічних умов утримання, нерегулярне розчищення копитець, незадовільний стан приміщень та пасовищ.
При гнійно-некротичних ураженнях шкіри з лікувальною метою застосовують мазі або лініменти, що містять антибіотики групи хлортетрацикліну, стрептоміцину, гентаміцину. Однак, у бактерій до вказаних антибіотиків виробилася резистентність, внаслідок чого значно зменшилася ефективність лікування препаратами (Е.Н.Падейская і В.П.Яковлев, 1994). Тому постійно проводиться пошук нових груп антибіотиків на основі більш складних способів синтезу та нових технологій виробництва лікарських препаратів.
Встановлено, що при гнійно-некротичних ураженнях шкіри високу ефективність лікування проявляють антибіотики групи фторхінолону. Завдяки специфічному механізмові антимікробної дії на фермент ДНК-гіразу бактеріальних клітин лише невелика кількість штамів бактерій стали резистентними до цих антибіотиків, що надає їм високої перспективності в лікуванні бактеріальних інфекцій (В.П.Яковлев, 1993, С.М.Навашина, 1996). Це підтверджує застосування антибіотиків цієї групи у клінічній практиці уже протягом 20-ти років.
Впровадження у практику лікування антибіотиками із новими фармакологічними властивостями та зменшення вартості лікування гнійно-некротичних процесів можна досягти за рахунок оптимізації терапії на основі застосування нових лікарських форм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЛІКУВАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МАЗІ „ОФЛОДEPМ” ПРИ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ УРАЖЕННЯХ ШКІРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок