Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив МОНТЕЛУКАСТУ ТА ДЕЗЛОРАТАДИНУ НА ІМУННУ ВІДПОВІДЬ НА АЛО- ТА ГЕТЕРОАНТИГЕНИ

Вплив МОНТЕЛУКАСТУ ТА ДЕЗЛОРАТАДИНУ НА ІМУННУ ВІДПОВІДЬ НА АЛО- ТА ГЕТЕРОАНТИГЕНИ

Назва:
Вплив МОНТЕЛУКАСТУ ТА ДЕЗЛОРАТАДИНУ НА ІМУННУ ВІДПОВІДЬ НА АЛО- ТА ГЕТЕРОАНТИГЕНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ Здоров’я України
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
УДК: 615.218.3 : 616-097
КУЦЕНКО Неля Леонідівна
Вплив МОНТЕЛУКАСТУ ТА ДЕЗЛОРАТАДИНУ
НА ІМУННУ ВІДПОВІДЬ НА АЛО- ТА ГЕТЕРОАНТИГЕНИ
14.03.08 – імунологія та алергологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис
Дисертація виконана в Центральній науково-дослідній лабораторії Української медичної стоматологічної академії Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Кайдашев Ігор Петрович,
Українська медична стоматологічна академія,
завідувач Центральної науково-дослідної лабораторії,
завідувач кафедри внутрішніх хвороб з доглядом за хворими.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор,
Бережна Нінель Михайлівна;
Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології
ім. Р.Є. Кавецького НАН України,
завідуюча лабораторією імунології та алергології;
доктор медичних наук, професор
Чумак Анатолій Андрійович;
Науковий центр радіаційної медицини АМН України,
завідувач лабораторії молекулярної біології відділу клінічної імунології.
Провідна установа:
Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, м. Київ.
Захист відбудеться 04.05.2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.003.02 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: 01023, м. Київ, вул. Шовковична 39/1, Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2, аудиторія кафедри шкірних та венеричних хвороб.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного медичного університету імені О. О. Богомольця за адресою 03057, м. Київ, вул. Зоологічна 3.
Автореферат розісланий 02.04.2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02
Доктор медичних наук, професор Свирид С.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається необхідністю з’ясування ролі лейкотрієнів (ЛТ) та гістаміну в реалізації імунної відповіді на антигени різної природи. Багаточисленними дослідженнями показано та доведено провідну роль метаболітів арахідонової кислоти ЛТ та біогенного аміну гістаміну в патофізіології запалення та алергічних захворювань (Kay A.B., 2001; Macglashan D., 2003). Встановлено, що ЛТ та гістамін, окрім класичних ефектів, які реалізуються на рівні органу, прямо або опосередковано впливають на функціональний стан клітин імунної відповіді, що обумовлює імуномодулюючі властивості цих медіаторів (Bachert C., 2002; Schneider E. et al., 2002; Kanaoka Y. et al., 2004). Така фізіологічна роль ЛТ та гістаміну обумовлена диференційованою експресією специфічних підтипів рецепторів на поверхні клітин, що беруть участь в різних формах імунної відповіді (Sarau H. et al., 1999; Church M.K., 2004). Незважаючи на значну кількість досліджень присвячених вивченню ЛТ та гістаміну, залишаються не зрозумілими питання про регуляцію вмісту цих медіаторів та їх регуляторний вплив при атопічній бронхіальній астмі (АБА). Одним із основних шляхів вивчення ролі ЛТ та гістаміну є використання їх селективних блокаторів, а саме монтелукасту та дезлоратадину.
У дослідженнях вищезгаданих препаратів традиційно увага дослідників направляється на вивчення їх основної дії, що визначається здатністю зв’язуватись з ЛТ та гістаміновими (Н) рецепторами і тим самим попереджувати фармакологічні ефекти ЛT та гістаміну.
На цей час отримані поодинокі дані про імунорегуляторні ефекти антилейкотрієнів та антигістамінних препаратів. Відмічено, що антагоністи ЛT рецепторів володіють протизапальною дією при гострому пошкодженні аспірином слизової оболонки шлунка (зменшення судинної проникливості та гранулоцитарної інфільтрації зони запалення) (Марусова И.Б. и др., 2002).
Прийом дезлоратадину хворими з атопією призводив до зменшення у них активності Т хелперів 2 типу та секреції інтерлейкіну (IЛ)-3, IЛ-6, фактору некрозу пухлин-?, гранулоцитарно-макрофагального колонієстимулюючого фактору активованими тучними клітинами та IЛ-8 базофілами, ендотеліальними клітинами, зниження експресії Р-селектину і молекул міжклітинної адгезії (Бережная Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Вплив МОНТЕЛУКАСТУ ТА ДЕЗЛОРАТАДИНУ НА ІМУННУ ВІДПОВІДЬ НА АЛО- ТА ГЕТЕРОАНТИГЕНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок