Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРОДИНАМІКА вертикального потоку газу з твердими частками І його ТЕПЛООБМІН зі стінкою

ГІДРОДИНАМІКА вертикального потоку газу з твердими частками І його ТЕПЛООБМІН зі стінкою

Назва:
ГІДРОДИНАМІКА вертикального потоку газу з твердими частками І його ТЕПЛООБМІН зі стінкою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,10 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут технічної теплофізики НАН України
Збаращенко Олександр Валентинович
УДК 66.096.5
ГІДРОДИНАМІКА вертикального потоку газу з твердими частками І його ТЕПЛООБМІН зі стінкою
05.14.06 - Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі теплопровідності Інституту технічної теплофізики НАН України
Науковий керівник: | доктор технічних наук,
член-кореспондент НАН України ,
Клименко Віктор Миколайович,
Інститут прикладних досліджень в енергетиці,
директор
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор,
Нікітенко Микола Іванович,
Інститут технічної теплофізики НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат технічних наук,
Яценко Володимир Петрович
Інститут загальної енергетики НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: | Інститут вугільних енерготехнологій НАН України,
м. Київ
Захист дисертації відбудеться 01.06.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 при Інституті технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ, Желябова 2а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ, Желябова 2а.
Автореферат розісланий 30.04.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. Чайка О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Розвиток промисловості України нерозривно пов'язаний з підвищенням технічного рівня виробництва, розробкою і впровадженням нових технологій, спрямованих на заощадження енергетичних ресурсів, зниження металоємності устаткування, підвищення якості матеріалів, що виробляються.
У техніці широко застосовуються технології з використанням двокомпонентних (газ-тверді частки) систем. У деяких з них (наприклад, пневмотранспорт, класифікація по крупності) розглядаються лише гідродинамічні закономірності, а в теплотехнологічних (сушіння, випал і ін.) ще і закономірності тепло- і масопереносу. В енергетиці прикладом таких технологій є спалення палива у котлах з циркулюючим киплячим шаром. При проектуванні і розрахунках апаратів з двокомпонентними системами, як правило, зневажають залежністю густини газу від тиску. Це, безумовно, позначається на характері зміни лінійної швидкості газової фази, розподілі твердої фази по висоті каналу і енергетичних витратах при проведенні процесу. З цієї причини встановити вплив залежності густини газу від тиску на перераховані характеристики двокомпонентної системи є актуальною задачею.
При тепловій обробці дисперсних продуктів процеси протікають з підводом (відводом) теплової енергії до двокомпонентної системи через стінку. Коефіцієнти тепловіддачі в цьому випадку визначають без врахування вологовмісту компонентів системи. В той же час вплив вологості компонентів на інтенсивність процесу тепловіддачі експериментально доведена низкою авторів. Але у цих роботах не розкрито механізм цього впливу на інтенсифікацію теплообміну, що утруднює узагальнення отриманих результатів та їх застосування при проектуванні. Виявити вплив вологості компонентів системи на інтенсивність процесу переносу теплоти до теплообмінної поверхні є також актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася як складова частина відомчої теми Інституту технічної теплофізики № 1.7.1.474 «Підвищення ефективності використання палива за рахунок розробки систем комбінованого виробництва теплової і електричної енергії». Номер держ. реєстрації 0199U000080.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є дослідження впливу густини газу при зміні його тиску на гідродинаміку двокомпонентних потоків і теплообміну потоків, що містять вологі компоненти.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити такі задачі:
1.
Розробити модель переносу теплоти від двокомпонентного потоку до стінки, яка враховувала б вологість компонентів. Проаналізувати вплив вологості компонентів на інтенсивність процесу переносу теплоти до теплообмінної поверхні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГІДРОДИНАМІКА вертикального потоку газу з твердими частками І його ТЕПЛООБМІН зі стінкою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок