Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Забезпечення радіаційної безпеки населення на основі використання будівельних матеріалів з заданими параметрами

Забезпечення радіаційної безпеки населення на основі використання будівельних матеріалів з заданими параметрами

Назва:
Забезпечення радіаційної безпеки населення на основі використання будівельних матеріалів з заданими параметрами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
КІПТИК ВАЛЕРІЙ АНТОНОВИЧ
УДК 699.887.3; 666.972
Забезпечення радіаційної безпеки населення на основі використання будівельних матеріалів з заданими параметрами
Спеціальність 05.26.01 – охорона праці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Соколов Ігор Анатолійович, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, доцент кафедри технології будівельного виробництва, декан факультету промислового та цивільного будівництва.
Офіційні опоненти:
- доктор геолого-мінералогічних наук, професор Крикунов Г.М., м. Дніпропетровськ, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, професор кафедри безпеки життєдіяльності;
- доктор технічних наук, професор Гагауз Ф.Г., м. Київ, м. Кривий Ріг, професор Українського державного науково-дослідного інституту безпеки праці в гірничій і металургійній промисловості.
Провідна установа – Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, кафедра безпеки життєдіяльності і інженерної екології
Захист відбудеться “12“жовтня 2000 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К08.085.03 Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а, к.202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
Автореферат розісланий 11 вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шаленний В.Т
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Природні радіонукліди (ПРН), які містяться в будівельних метаріалах огороджувальних конструкцій будівель, роблять найбільший внесок у сумарну річну дозу опромінення людини великої кількості впливових джерел іонізуючих випромінювань (ДІВ).
Проблему забезпечення радіаційної безпеки будівельних матеріалів і об'єктів будівництва слід розглядати з двох взаємопов'язаних точок зору: радіаційно-гігієнічної і технологічної. Перша встановлює (нормує) допустимі рівні радіаційних параметрів на будівельні матеріали і об'єкти будівництва і забезпечує систему їх контролю. Технологічний підхід повинен забезпечувати прийняття таких технологічних рішень на окремих етапах будівельного виробництва, при яких будуть дотримані не лише вимоги радіаціно-гігієнічних норм, але і дози опромінення людей в приміщеннях при цьому найменші, наскільки це можливо з урахуванням прийнятих техніко-економічних показників. Діючі в Україні з 1 січня 1992 року Республіканські будівельні норми РБН-356-91 “Положення про радіаційний контроль на об'єктах будівництва і підприємствах будіндустрії і будматеріалів України” відображають, в основному, радіаційно-гігієнічні нормативи на будівельні матеріали і об'єкти будівництва. Проведення радіаційного контролю в готових до експлуатації приміщеннях будівель на основі РБН-356-91 забезпечують лише реєстрацію рівня радіаційної безпеки, що склалася, тому що її підвищення на завершальному етапі будівництва вимагає, як правило, економічно невигідних затрат. В РБН-356-91 немає рекомендацій і правил із зниження рівня радіаційних параметрів будівельних матеріалів і виробів за умов, коли їх нормативні значення виконуються.
Отже, прийнята система радіаційного контролю будівельних матеріалів і об'єктів будівництва, забезпечення їх радіаційної безпеки відповідає необхідним умовам (нормування параметрів контролю), але для реалізації принципу оптимізації норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97) із зниження дози опромінення в приміщеннях будівель до мінімально прийнятого рівня вимагає технологічного управління радіаційними параметрами будівельних матеріалів і виробів.
В Україні з середини 80-х років зусиллями спеціалістів корпорації “Київміськбуд”, науково-виробничої фірми “Роса”, Наукового центру радіаційної медицини (НЦРМ) Академії медичних наук, Київського державного технічного університету будівництва та архітектури, Придніпровської державної академії будівництва та архітектури та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Забезпечення радіаційної безпеки населення на основі використання будівельних матеріалів з заданими параметрами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок