Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> субклінічний мастит у корів (етіологія, патогенез, методи діагностики і профілактики)

субклінічний мастит у корів (етіологія, патогенез, методи діагностики і профілактики)

Назва:
субклінічний мастит у корів (етіологія, патогенез, методи діагностики і профілактики)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівська державна академія ветеринарної медицини
імені с.з.Ґжицького
дмитрів оксана ярославівна
удк 636:612.002:636.2
субклінічний мастит у корів
(етіологія, патогенез, методи діагностики і профілактики)
16.00.07 – ветеринарне акушерство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівській державній академії ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор
Хомин Степан Петрович,
Львівська державна академія ветеринарної
медицини імені С.З.Ґжицького,
завідувач кафедри акушерства і штучного
осіменіння с.-г. тварин імені Г.В.Зверєвої
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Завірюха Володимир Іванович,
Львівська державна академія ветеринарної
медицини імені С.З. Ґжицького, професор кафедри хірургії
кандидат ветеринарних наук, доцент
Власенко Світлана Анатоліївна,
Білоцерківський державний аграрний університет, доцент
кафедри акушерства і штучного осіменіння с.-г. тварин
Провідна установа: Національний аграрний університет (м. Київ)
Кабінету Міністрів України,
кафедра акушерства, гінекології та біотехніки
відтворення тварин
Захист відбудеться 23.11.2002р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.01 у Львівській державній академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська 50, аудиторія №1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської державної академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська 50.
Автореферат розісланий 19.10.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради кандидат біологічних наук,
доцент Головач П.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Переважна більшість наукових досліджень і розробок у галузі молочного скотарства спрямована на збереження здоров’я та молочної продуктивності корів. Серед незаразних захворювань корів найбільше поширення мають хвороби молочної залози, зокрема мастит. Вивченню етіопатогенезу, розробці методів діагностики, лікування і профілактики маститу присвячені фундаментальні дослідження вітчизняних вчених Загаєвського І.С. (1966, 1991), Звєрєвої Г.В. (1951, 1996), Логвинова Д.Д. (1979, 1991), Оксамитного М.К. (1973, 1988) і ін., які знайшли своє продовження у роботах Олеськіва В.М. (1963), Зінченко Л.М. (1964), Пінчук В.Ф. (1969) та ще багатьох вчених.
Вагомий вклад в розвиток ветеринарної науки щодо наукового обґрунтування методів боротьби з маститом корів внесли відомі вчені: Студєнцов А.П. (1952, 1970), Хилькевич М.М. (1969, 1999), Архангельський І.І (1968, 1972), Карташова В.М. (1988), Мутовін В.И. (1974), Миролюбов М.Г. (1978, 1991) та інші.
Незважаючи на велику кількість і широкий спектр наукових досліджень, розробок та рекомендацій, що стосуються патології молочної залози у тварин, мастит залишається найбільш поширеною хворобою корів, яка наносить щорічно відчутні економічні збитки молочному скотарству та є небезпечною для здоров’я людей. У багатьох країнах світу розроблені спеціальні програми боротьби з маститом корів, спрямовані на своєчасне виявлення хворих тварин, їх ізоляцію із загального стада, встановлення причини хвороби та проведення лікувальних і профілактичних заходів. Подібні і зовсім не гірші розробки профілактики маститу корів існують у нашій країні, але вони носять здебільшого рекомендаційний характер, тому не виконуються ні в громадських, ні у фермерських господарствах.
Оцінюючи теперішній стан розвитку молочного скотарства після тимчасового занепаду, проблема маститу у корів набуває все більшого значення і потребує комплексного вирішення. Зокрема, це стосується субклінічного перебігу хвороби.
Аналіз даних спеціальної літератури засвідчує, що дотепер немає єдиної думки щодо етіології, патогенезу та ефективності існуючих лабораторних методів діагностики субклінічного маститу у корів. Розбіжність даних щодо ролі мікробів в етіології маститу сприяла відсутності дійових заходів санітарії та гігієни молочної залози, дезінфекції доїльної апаратури та обладнання, що є першочерговим у системі профілактики маститу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: субклінічний мастит у корів (етіологія, патогенез, методи діагностики і профілактики)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок