Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ БЕЗКОНТАКТНИХ ВИМІРЮВАЧІВ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ ДЛЯ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА КЕРУВАННЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ БЕЗКОНТАКТНИХ ВИМІРЮВАЧІВ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ ДЛЯ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА КЕРУВАННЯ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ БЕЗКОНТАКТНИХ ВИМІРЮВАЧІВ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ ДЛЯ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА КЕРУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,64 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Куст Сергій Михайлович
УДК 621.317.71:681.586.37
УДОСКОНАЛЕННЯ БЕЗКОНТАКТНИХ ВИМІРЮВАЧІВ
ПОСТІЙНОГО СТРУМУ ДЛЯ СИСТЕМ
КОНТРОЛЮ ТА КЕРУВАННЯ
05.13.05 – елементи та пристрої обчислювальної
техніки та систем керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Черкаси - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Кошовий Микола Дмитрович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, завідувач кафедри авіаційних приладів та вимірювань.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лукашенко Валентина Максимівна,
Черкаський державний технологічний університет, професор кафедри комп’ютеризованих та інформаційних технологій в приладобудуванні;
доктор фізико-математичних наук, професор
Курмашев Шаміль Джамашевич,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, директор експертного центру “Сенсорна електроніка”.
Провідна установа - Національний технічний університет
України “Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України, кафедра теоретичної електротехніки, м. Київ.
Захист відбудеться “ 11 ” листопада 2004 р. о 13-30 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К73.052.01 в Черкаському державному технологічному університеті за адресою:
18006, м. Черкаси, бул. Шевченко, 460.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Черкаського державного
технологічного університету за адресою:
18006, м. Черкаси, бул. Шевченко, 460.
Автореферат розісланий “ 8 ” жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Палагін В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В практиці проектування систем контролю та керування існує багато випадків, коли розрив або демонтаж ланцюга для включення амперметра являється небажаним або неможливим. Вимірювання струмів в цьому випадку виконується спеціальними перетворювачами – безконтактними вимірювачами постійних струмів (БВПС). Необхідність застосування таких перетворювачів виникає в різних системах електроприводу, електропостачання, автоматичного управління технологічними процесами, в радіотехнічних та електронних пристроях, при біологічних дослідженнях, в атомних реакторах, при контролі та діагностиці електронно-обчислювальної апаратури та ін.
Економічні міркування, а також вимоги оптимального управління процесами та нормальної роботи пристроїв постійного струму ставлять задачі підвищення точності БВПС, зменшення струмоспоживання такими пристроями, розширення діапазону вимірювань та сфер їх використання. Застосування БВПС для контролю та діагностики радіоелектронної, електронно-обчислювальної апаратури забезпечує збільшення глибини та точності локалізації дефектів, зменшує час та трудомісткість операцій по їх пошуку та ліквідації.
Таким чином, доцільність використання безконтактних вимірювачів постійних струмів диктується як технічними, так і економічними міркуваннями.
Значний вклад в розвиток цієї проблеми внесли такі вчені, як Н.І. Яковлєв, Ю.О. Андрєєв, Г.В. Абрамзон, С.А. Спектор, Г.І. Разін, А.П. Щелкін, А.М. Плахтієв, Г.Я. Портной, О.А. Болотін, Б.М. Маміконян, А.В. Єсаулов та інші. Але більшість існуючих безконтактних вимірювачів постійного струму не мають можливості змінювати діапазон вимірюємих струмів, характеризуються залежністю точності вимірювання від конструктивних параметрів пристрою, мають складну конструкцію, низьку завадостійкість, надійність, технологічність, обмежений строк служби, високу ціну, деякі з них призначені тільки для специфічних вимірювань.
В зв’язку з цим важливою науковою задачею є удосконалення безконтактних вимірювачів постійного струму, направлене на ліквідацію відмічених недоліків.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Напрямок досліджень, представлений в дисертації, тісно пов’язаний з роботами, які проводились в рамках держбюджетних тематик “Розробка приладів і засобів автоматизації гальванічних процесів для приладо- і машинобудівельних підприємств”, Г308-107/95, №ГР0195U002914; “Розробка методів, алгоритмів, програм з автоматизації теоретичних і експериментальних досліджень механічних об’єктів авіакосмічної техніки”, Г308-107/97, №ГР0197U015828, виконаних на кафедрі авіаційних приладів та вимірювань Національного аерокосмічного університету “Харківський авіаційний інститут”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ БЕЗКОНТАКТНИХ ВИМІРЮВАЧІВ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ ДЛЯ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА КЕРУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок