Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інтерсеміотичність у творчості письменників Нью-Йоркської групи (Емма Андієвська і Віра Вовк)

Інтерсеміотичність у творчості письменників Нью-Йоркської групи (Емма Андієвська і Віра Вовк)

Назва:
Інтерсеміотичність у творчості письменників Нью-Йоркської групи (Емма Андієвська і Віра Вовк)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Жодані Ірина Михайлівна
УДК [801.7:75]:821.161.2](043.3)
Інтерсеміотичність у творчості письменників
Нью-Йоркської групи (Емма Андієвська і Віра Вовк)
10.01.06 – теорія літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури та компаративістики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Костенко Наталія Василівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри теорії літератури та компаративістики.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Просалова Віра Андріївна,
Донецький національний університет,
професор кафедри історії української літератури і
фольклористики;
кандидат філологічних наук
Підпалий Андрій Володимирович,
Київський славістичний університет,
доцент кафедри теорії літератури і компаративістики.
Провідна установа: Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 22 червня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, б-р Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “___” травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради | Л. О. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації зумовлена необхідністю комплексного теоретичного осмислення проблем інтерсеміотики. Перекодування образів однієї знакової системи на образи іншої в одних випадках знаходить вираження у формі міжмистецького перекладу, а в інших – у синтезі різних видів мистецтв.
Проблема синтезу вторинних моделюючих систем знайшла своє відображення у дослідженнях багатьох теоретиків мистецтва. Про це неодноразово писали німецькі романтики (Новаліс, Вакенродер), пізніше – Р. Вагнер, В. Іванов, О. Скрябін, що мріяли різні види мистецтва об’єднати в одне ціле. З цього погляду характерним явищем була творчість М. Чюрльоніса, Р. Вагнера, О. Скрябіна.
Сьогодні також з’являється чимало наукових розвідок, у яких досліджується поєднання різних видів мистецтва. Одними з останніх у цьому напрямі є монографії О. Рисака, С. Жили, Д. Наливайка. Значна увага приділяється цій проблемі і на сторінках сучасних літературознавчих видань (“Новое литературное обозрение”).
Власне інтерсеміотиці присвячена стаття М. Ігнатенка й А. Волкова у “Лексиконі загального та порівняльного літературознавства”, де автори розглядають дане явище, починаючи із примітивного мистецтва первісної людини і закінчуючи сучасними коміксами та екранізаціями. Але дослідження інтерсеміотики на українському ґрунті закінчується шевченкіаною, а про сучасні її прояви написано дуже мало. Крім того, автори наводять тільки приклади інтерсеміотичного перекладу, не заглиблюючись у суть самого поняття і не простежуючи його витоки, тому ця проблема залишається відкритою і актуальною.
Інтерсеміотика бере початок у структуралізмі та семіотиці, а зокрема у працях представників тартусько-московської школи, однією зі сфер зацікавлень якої було питання про мистецтво як семіотичну систему (Ю. К. Лекомцев, Б. А. Успенський, Ю. М. Лотман, Б. М. Гаспаров). У зв’язку з цим важливими є “Материалы к словарю терминов тартуско-семиотической школы” (Тарту, 1999), які містять термінологію семіотики у вигляді цитат зі збірників “Труды по знаковым системам”, “Вторичные моделирующие системы” та інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Інтерсеміотичність у творчості письменників Нью-Йоркської групи (Емма Андієвська і Віра Вовк)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок