Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЛОКАЛЬНОГО МІКРОКЛІМАТУ В СВИНАРСЬКИХ ПРИМІЩЕННЯХ

ФОРМУВАННЯ ЛОКАЛЬНОГО МІКРОКЛІМАТУ В СВИНАРСЬКИХ ПРИМІЩЕННЯХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЛОКАЛЬНОГО МІКРОКЛІМАТУ В СВИНАРСЬКИХ ПРИМІЩЕННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,39 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури
Гузик Дмитро Володимирович
УДК 631.22:628.8
ФОРМУВАННЯ ЛОКАЛЬНОГО МІКРОКЛІМАТУ
В СВИНАРСЬКИХ ПРИМІЩЕННЯХ
05.23.03 _ вентиляція, освітлення та теплогазопостачання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харкiв 2000


Дисертацію рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному технічному університеті імені Юрія Кондратюка Міністерства освіти України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Строй Анатолій Федорович, Полтавський державний технічний університет імені Юрія Кондратюка, завідувач кафедри теплогазопостачання та вен-
тиляції.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Мурзін Володимир Костя -
нтинович, Полтавський державний сільськогосподарський ін-
ститут, завідувач кафедри механізації та електрифікації тва -
ринництва;
кандидат технічних наук, професор Волков Олег Дмитро -
вич, Харківський державний технічний університет бу- дівництва та архітектури, професор кафедри теплогазопостачання, вентиляції та використання теплових вторинних енергоресурсів.
Провідна установа: Придніпровська державна академія будівництва та архі -
тектури Міністерства освіти України, кафедра опалення
та вентиляції (м. Дніпропетровськ).
Захист дисертації відбудеться “__17__”__лютого_____2000 р.
о “__11__” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти України за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40, т. 40-29-20.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури.
Автореферат розісланий “__15_”_____січня______2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, професор М.І.Колотило.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертація присвячена питанням формування локального мікроклімату в свинарських приміщеннях з урахуванням нестаціонарності процесів теплообміну між твариною та навколишнім середовищем, що зумовлені циклічною зміною періодів відпочинку та коли тварина стоїть.
Актуальність теми
Для України питання економії і раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів досить актуальні. Одним із можливих шляхів збереження теплової енергії у виробничих сільськогосподарських приміщеннях є створення систем локального мікроклімату. При локальному мікрокліматі за рахунок утримання на необхідному рівні параметрів тільки в робочій зоні, а не в цілому по приміщенню вдається досягти зменшення витрат енергії.
Дослідженням процесів формування мікроклімату в приміщеннях займалися П.М. Камєнєв, В.В.Батурін, В.М.Богословський, В.М.Талієв, О.Г.Єгіазаров, А.Ф.Строй, Ю.М.Пригунов, В.К.Мурзін, А.О.Лебідь, В.М.Юрков та інші вчені.
У сільськогосподарських будівлях, зокрема в свинарських приміщеннях, під час аналізу процесів формування мікроклімату не враховувався циклічний характер поведінки тварини, який полягає в зміні періодів відпочинку (лежачи на підлозі в станку) і періоду, коли вона стоїть чи рухається по станку. Внаслідок цього змінюється частина тієї поверхні тіла, яка бере участь у променево-конвективному теплообміні з навколишнім середовищем.
У період відпочинку теплообмін між твариною та навколишнiм середовищем здебільшого відбувається за рахунок теплопровідності. При цьому спостерігається чітко виражений нестаціонарний процес. У контакті з підлогою, в положенні лежачи на ній, проходить близько 70 % усього життя тварини, тому цей вид теплообміну має домінуюче значення.
У випадках, коли кількість теплової енергії, яка виробляється твариною, більша або менша від загальних тепловтрат у навколишнє середовище, вступає в дію внутрішній механізм терморегулювання. Межі цього терморегулювання обмежені, внаслідок чого у тварин виникають стреси.
Комплексний підхід до розгляду системи балансних рівнянь, які описують променево-конвективний теплообмін між твариною та навколишнім середовищем, включаючи рівняння нестаціонарної теплопровідності, що передусім характеризує теплообмін тварини в період її відпочинку, дозволяє більш детально оцінювати співвідношення теплових потоків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЛОКАЛЬНОГО МІКРОКЛІМАТУ В СВИНАРСЬКИХ ПРИМІЩЕННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок