Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОПЕРАТИВНОГО ТА ТЕМАТИЧНОГО КОНТРОЛЮ В УМОВАХ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ ФІЗИКИ

МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОПЕРАТИВНОГО ТА ТЕМАТИЧНОГО КОНТРОЛЮ В УМОВАХ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ ФІЗИКИ

Назва:
МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОПЕРАТИВНОГО ТА ТЕМАТИЧНОГО КОНТРОЛЮ В УМОВАХ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ ФІЗИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. Драгоманова
НІКОЛАЄВ Олексій Михайлович
УДК 53 (07) +372.853
МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОПЕРАТИВНОГО ТА
ТЕМАТИЧНОГО КОНТРОЛЮ В УМОВАХ ОСОБИСТІСНО
ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ ФІЗИКИ
13.00.02 – теорія та методика навчання фізики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Кам’янець-Подільському державному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
Атаманчук Петро Сергійович,
Кам’янець-Подільський державний університет, завідувач кафедри методики викладання фізики та дисциплін технологічної освітньої галузі.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Величко Степан Петрович,
Кіровоградський державний педагогічний університет імені В. Винниченка, завідувач кафедри фізики та методики її викладання;
кандидат педагогічних наук, професор,
Савченко Віталій Федорович,
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, завідувач кафедри педагогіки, психології та методики викладання фізики.
Провідна установа: Запорізький державний університет,
кафедра фізики та методики її викладання, Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться 25 січня 2005 року о 15 год 30 хв на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 17 грудня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Швець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Визначальною рисою сучасної освіти є перехід від інформаційно-репродуктивних до пошуково-творчих схем навчання, що проявляється в її особистісній орієнтації, гуманізації та диференціації навчання, забезпеченні результативної пізнавальної діяльності, реалізації технологій надійного коригування, регулювання та управління пізнавальною діяльністю студентів. За цих умов важливого значення набуває врахування психологічних закономірностей мислення, індивідуальних особливостей пізнавальної діяльності кожної особистості. Педагогічні та психологічні дослідження показують, що по-справжньому усвідомлюється лише той навчальний матеріал, який є предметом активних дій студентів; одним із чинників активної діяльності є забезпечення готовності до засвоєння навчального матеріалу.
Фізика, як фундаментальна наука, вивчає найбільш загальні закономірності явищ природи, властивості, будову та рух матерії, має велике світоглядне значення, сприяє формуванню у свідомості наукової картини світу, є невід’ємною частиною загальної культури людини. Формування дієвих знань з фізики в умовах особистісно орієнтованого навчання вимагає від викладача компетентності, творчості і винахідливості у забезпеченні зворотнього зв’язку та індивідуалізації у навчанні, об’єктивного контролю та цілеспрямованого управління навчально-пізнавальною діяльністю студентів. Навчання фізики є складним психологічним процесом, який поєднує наукове та емоційно-образно мислення та вимагає формування стимулюючого освітнього середовища, яке б забезпечувало можливість впливу на готовність до засвоєння пізнавальної задачі, на рівень первинних здобутків кожного студента, створювало умови узагальнення та систематизації навчального матеріалу.
Необхідною дидактичною умовою такого навчання є постійне здійснення на основі еталонних вимог оперативного та тематичного контролю навчальних досягнень студентів в особистісно орієнтованому навчанні. Відомі дидакти і психологи А.М. Алексюк, А. Аристова, П.С. Атаманчук, Г.С. Костюк, М.В. Савін, О.В. Сергеєв, А.В. Усова розглядають проблему контролю як необхідну складову навчального процесу, вказують при цьому на те, що необхідною умовою активної пізнавальної діяльності є готовність студентів до здійснення перетворювальних дій щодо предметів і явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОПЕРАТИВНОГО ТА ТЕМАТИЧНОГО КОНТРОЛЮ В УМОВАХ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ ФІЗИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок