Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КНЯЗІ НИЖЕГОРОДСЬКО-СУЗДАЛЬСЬКОЇ ЗЕМЛІ В КІНЦІ XIV – СЕРЕДИНІ XV СТОЛІТЬ (ІСТОРИКО-ГЕНЕАЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС)

КНЯЗІ НИЖЕГОРОДСЬКО-СУЗДАЛЬСЬКОЇ ЗЕМЛІ В КІНЦІ XIV – СЕРЕДИНІ XV СТОЛІТЬ (ІСТОРИКО-ГЕНЕАЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС)

Назва:
КНЯЗІ НИЖЕГОРОДСЬКО-СУЗДАЛЬСЬКОЇ ЗЕМЛІ В КІНЦІ XIV – СЕРЕДИНІ XV СТОЛІТЬ (ІСТОРИКО-ГЕНЕАЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,95 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КЕЛЕМБЕТ
СТАНІСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ

УДК 930. 2 (470) + 94 (470) “14/15”
КНЯЗІ НИЖЕГОРОДСЬКО-СУЗДАЛЬСЬКОЇ ЗЕМЛІ
В КІНЦІ XIV – СЕРЕДИНІ XV СТОЛІТЬ
(ІСТОРИКО-ГЕНЕАЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС)
07. 00. 06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ДНІПРОПЕТРОВСЬК – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історіографії та джерелознавства Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Болебрух Анатолій Григорович, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри історіографії та джерелознавства.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Швидько Ганна Кирилівна, Національний гірничий університет (м. Дніпропетровськ), професор кафедри історії та політичної теорії;
кандидат історичних наук
Абросимова Світлана Вікторівна,
Дніпропетровський історичний музей ім. Д. Яворницького, провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М. Грушевського, м. Київ.
Захист відбудеться “ 23 ” листопада 2005 р. о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1, Палац студентів, ауд. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “ 17” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність дослідження. Навряд чи підлягає сумніву те, що для повноти висвітлення історичного процесу в усій його різноманітності в межах певної країни чи держави важливу роль відіграють дослідження регіонального рівня. Лише встановивши специфіку розвитку окремих історичних областей, зрозумівши, яким саме чином відбивались у них загальні закономірності та які мались особливості, можна запобігти певній схематизації історичного процесу. Особливо це стосується історії окремих регіонів періоду державного поліцентризму (удільної роздробленості), коли багато з них являли собою фактично самостійні державні утворення.
У даній роботі досліджується специфіка політичного розвитку, протягом певного періоду, одного з таких регіонів Північно-Східної Русі – Нижегородсько-Суздальської землі, – найтіснішим чином пов’язана з генеалогією та біографістикою її правлячого князівського роду. Соціальний лад середньовічного суспільства був таким, що походження певної особи докорінним чином визначало її громадське становище, а отже і роль в історії. Особливо це стосується правлячих династій, право яких на владу вважалося виключним і беззаперечним, переважно розглядаючись як надане їм самим Богом. Не була виключенням і Давня Русь, де поняття держави, по суті, ототожнювалось з особами її князів та династією Рюриковичів Толочко О. П. Русь: держава і образ держави. – К., 1994. – 37 с.; цим пояснюється, що переважна більшість писемних даних, що збереглися від того часу, відображають саме діяльність представників княжого роду (поряд з історією церкви). Звідси випливає та важлива роль, яку при дослідженнях з періоду середньовіччя відіграє генеалогія правлячих династій. Стосовно дуже значної ролі генеалогічного фактору в історичному процесі для Східної Європи, а саме наслідків згасання правлячих династій та династичних шлюбів, можна навести такі відомі приклади, як ліквідація державної самостійності Галицько-Волинської Русі (1340 р.) та польсько-литовська Кревська унія (1385 р.).
Загальновизнаного трактування предмету й завдань генеалогії не існує. Вони коливаються від вкрай вузького – напр. “допоміжна історична дисципліна, що займається вивченням походження родів, родин та окремих осіб, родинними зв’язками, складенням родоводів” (“Радянська історична енциклопедія”), до найбільш широкого – напр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: КНЯЗІ НИЖЕГОРОДСЬКО-СУЗДАЛЬСЬКОЇ ЗЕМЛІ В КІНЦІ XIV – СЕРЕДИНІ XV СТОЛІТЬ (ІСТОРИКО-ГЕНЕАЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок