Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАТОЛИЦЬКИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ АНТРОПОЛОГІЗМ. ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ.

КАТОЛИЦЬКИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ АНТРОПОЛОГІЗМ. ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ.

Назва:
КАТОЛИЦЬКИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ АНТРОПОЛОГІЗМ. ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
46,22 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БИЧКО БОГДАН ІГОРОВИЧ
УДК 1 (091)
КАТОЛИЦЬКИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ АНТРОПОЛОГІЗМ.
ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ.
спеціальність 09.00.05 - історія філософії
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Дніпропетровськ - 2003


дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі культури та соціально-гуманітарних дисциплін Національної Української Академії образотворчих мистецтв і архітектури.
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор,
Нічик Валерія Михайлівна,
Інститут філософії імені Г. Сковороди НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
кафедри філософських та соціальних наук
Ільїн Володимир Васильович,
Київський національний торгівельно-економічний
університет
доктор філософських наук, професор
Прокоф’єв Федір Іванович,
Придніпровська державна академія будівництва і
архітектури, завідувач кафедри філософії і політології
доктор філософських наук,
Райда Костянтин Юрійович,
Інститут філософії ім. Г. Сковороди,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра теорії культури і філософії науки.
Захист відбудеться. “24” 04 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, проспект Гагаріна 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий "23 " 03 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук В.Б. Окороков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В пошуках нових світоглядно-філософських парадигм людська культура в цілому помітно відмовляється від тоталітар-них певних “центризмів” різного порядку (політичних, ідеологічних, мораль-них, навіть релігійних та мистецьких) та прагне створити новий світогляд. В цих умовах цілком закономірним є посилення інтересу до свого минулого. Адже саме в минулому приховані роз-гадки багатьох достатньо гострих і важко розв'язуваних проблем, до яких зараз потрапили етнічно-раціональні.
Цей загальнолюдський процес, не міг, звичайно, оминути і Україну, яка здавна стоїть на перетині найгостріших соціальних проблем світу через своє територіально-географічне розташування, і відповідно - духовно-культурному межовому стану. Важко навіть перелічити дослідження, які присвячені минулому України, тим більше, що лише в наші дні започатковується розуміння правдивої історії духовної культури в цілому, в тому числі філософських процесів, які характеризували духовність її народу.
І все ж, на наш погляд, нерідко дослідження зводяться до домінування фактажно-конкретного вивчення минувшини. Звичайно, без цього неможливе розуміння глибинної її сутності. Проте таке розуміння розпочинається певною мірою за межами емпіризму, на рівні саме світоглядно-філософських висновків, які дають можливість виявити специфічні особливості того “образу світу”, в межах якого розгорталося світобуття народу.
А це, в свою чергу, потребує врахування всіх світоглядно-філософських концептів, які так чи інакше формували цей “образ світу”.Серед них одне з провідних місць належить конфесійному чиннику в усій складності його проявів на теренах України. Якщо врахувати той факт, що при всіх намаганнях відокремити Україну від європейської культури та прагненні замкнути її в межах Російської імперії, яке втілювалось, починаючи з XVIIІ ст., все ж це не вдалося до кінця здійснити, то одним із “ключів”, за допомогою яких можна відкрити ті потаємні двері, що ведуть до духовних скарбниць української духовності, є звертання до недостатньо, на наш погляд, висвітлених в науковій літературі проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: КАТОЛИЦЬКИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ АНТРОПОЛОГІЗМ. ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок