Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЯЦІЯ С2-МЕТАБОЛІЗМУ У Acinetobacter sp. B-7005 – ПРОДУЦЕНТА ЕКЗОПОЛІСАХАРИДУ ЕТАПОЛАНУ

РЕГУЛЯЦІЯ С2-МЕТАБОЛІЗМУ У Acinetobacter sp. B-7005 – ПРОДУЦЕНТА ЕКЗОПОЛІСАХАРИДУ ЕТАПОЛАНУ

Назва:
РЕГУЛЯЦІЯ С2-МЕТАБОЛІЗМУ У Acinetobacter sp. B-7005 – ПРОДУЦЕНТА ЕКЗОПОЛІСАХАРИДУ ЕТАПОЛАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ім. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
КОРЖ ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 579.841: 577.114
РЕГУЛЯЦІЯ С2-МЕТАБОЛІЗМУ У Acinetobacter sp. B-7005 –
ПРОДУЦЕНТА ЕКЗОПОЛІСАХАРИДУ ЕТАПОЛАНУ
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі біології газоокислюючих мікроорганізмів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного Національної Академії Наук України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Пирог Тетяна Павлівна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, провідний науковий співробітник відділу біології газоокислюючих мікроорганізмів.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Варбанець Людмила Дмитрівна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач відділу біохімії мікроорганізмів.
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Кучмеровська Тамара Муратівна, Інститут біохімії ім О.В. Паладіна НАН України, провідний науковий співробітник відділу біохімії коферментів.
Провідна організація: Дніпропетровський національний університет кафедра мікробіології і вірусології, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “21” вересня 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, 03143, вул. Заболотного, 154
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, 03143, вул. Заболотного, 154
Автореферат розісланий “ 11 “ серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, с.н.с. Пуріш Л. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Мікробні полісахариди, як внутрішньоклітинні, так і екзогенні викликають великий інтерес у дослідників – мікробіологів, біохіміків, молекулярних біологів, біотехнологів, тощо. Цей інтерес зумовлюється тією роллю, яку виконують полісахариди в життєдіяльності клітини, їхнім значенням у взаємодії мікроорганізмів з навколишнім середовищем. Щодо екзополісахаридів (ЕПС) мікробного походження, то, завдяки унікальним фізико-хімічним властивостям, вони привертають увагу науковців при вирішенні певних практичних завдань. Практична значущість ЕПС зумовлена їхньою здатністю у невисоких концентраціях істотно змінювати реологічні характеристики водних систем. Різноманітність фізико-хімічних властивостей мікробних ЕПС визначає їхнє використання в нафтодобувній, харчовій, хімічній промисловості, сільському господарстві, медицині.
Здатність до синтезу ЕПС виявлено у багатьох мікроорганізмів, проте рівень синтезу цих полімерів коливається в широких межах як для різних продуцентів ЕПС, так і для одного продуцента в різних умовах його культивування. Створення високоефективних технологій одержання практично важливих метаболітів базується на цілеспрямованій регуляції процесу біосинтезу, що в свою чергу потребує глибоких знань фізіології, біохімії та генетики продуцентів.
Відомо, що у послідовності метаболічних реакцій, пов’язаних з утворенням ключових інтермедіатів конструктивного метаболізму, може бути “вузьке місце” – реакція, швидкість якої нижча від інших або пов’язана з великою витратою енергії чи втратою вуглецю субстрату. Виявлення таких сайтів метаболічного лімітування, розробка підходів до їхнього усунення і визначення на основі цих знань принципів регуляції енергетичного та конструктивного метаболізму дасть змогу реалізувати біотехнологічні процеси з найвищою ефективністю.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота включає дослідження, виконані згідно плану науково-дослідних робіт відділу біології газоокислюючих мікроорганізмів Інституту мікробіології та вірусології НАН України за темами "Вивчення екології метилотрофних бактерій і регуляції синтезу практично важливих метаболітів" (номер державної реєстрації 0196U003717), "Біологія і біотехнологічні аспекти практичного використання бактерій, які ростуть на С1-С2-субстратах" (номер державної реєстрації 0101U003059).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕГУЛЯЦІЯ С2-МЕТАБОЛІЗМУ У Acinetobacter sp. B-7005 – ПРОДУЦЕНТА ЕКЗОПОЛІСАХАРИДУ ЕТАПОЛАНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок