Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРПОРАТИВНА ВЛАСНІСТЬ: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ В СУЧАСНІЙ ЕКОНОМІЦІ

КОРПОРАТИВНА ВЛАСНІСТЬ: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ В СУЧАСНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
КОРПОРАТИВНА ВЛАСНІСТЬ: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ В СУЧАСНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,12 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Тарасенко Ольга Сергіївна
УДК 332.012.324
КОРПОРАТИВНА ВЛАСНІСТЬ: ФОРМУВАННЯ І
ФУНКЦІОНУВАННЯ В СУЧАСНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.00.01 -- економічна теорія та історія економічної думки
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор Губерна Галина Костянтинівна, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Хохлов Микола Пантелеймонович, Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки і оцінки майна підприємств (м. Харків);
кандидат економічних наук, доцент Кужелєв Михайло Олександрович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри фінансів і банківської справи (м. Донецьк).
Захист відбудеться 27 травня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, 83015, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул.. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 24 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С.Овечко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науково-технологічні, економічні, соціальні, культурні, ідеологічні та політичні процеси, що відбуваються сьогодні в світі і в Україні, є предметом наукового аналізу в дослідженнях вчених. Сучасний період розвитку відображається в них по-різному: як епоха переходу до постіндустріального, інформаційного, інституціонального чи соціалізованого суспільства з відповідною економічною структурою. Різницю обумовлено різними методологічними посилками досліджень в залежності від напрямів економічної теорії, соціально-економічного поля чи сфери дослідження, мети дослідження та імовірних його результатів. Безперечним є подальший розподіл праці і обумовлене цим зростання трансакційних витрат суспільства на досягнення його кінцевих цілей. Подолання цієї суперечності здійснюється появою і розвитком різних форм об’єднань контрагентів економіки, серед яких корпорація являє собою найбільш адекватну форму процесам, що об’єктивно здійснюються, і тому ефективну з точки зору сучасного обмеження трансакційних витрат. За офіційними даними у 2007 р. в Україні було зареєстровано 842 корпорації. Але за методологією, що включає в корпоративний сектор економіки акціонерні товариства, консорціуми, концерни, колективні підприємства, виробничі кооперативи, товариства і асоціації, кількість суб’єктів господарювання цього сектора національної економіки у 2006 р. перевищувала 420 тис., що становило майже 40 відсотків загальної кількості суб’єктів ЄДРПОУ.
Науковий аналіз корпоративної власності, проблем її формування і функціонування є однією з актуальних тем. Додатковим аргументом за доцільність дослідження саме корпоративної власності є те, що ця форма власності має тенденцію до розвитку і нової структуризації як натепер, так і на шляху до майбутньої економіки.
Різні аспекти корпоративної власності знайшли відображення в працях таких зарубіжних вчених, як Дж.Акерлоф, А.Блайндер, Дж.Гелбрейт, Дж.М.Кейнс, Б.Кларк, Р.Коуз, Н.Калдор, К.Маркс, Г.Менкью, Д.Норт, Дж.Робінсон, П.Самуельсон, Дж.Стігліц, Дж.Тобін, О.Уільямсон, Й.Шумпетер, Е.Хансен, Р.Харрод та інші.
Сучасну українську і російську економічну думку у цьому напрямі представлено працями таких авторів, як О.Амоша, Ю.Архангельський, С.Архієрєєв, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОРПОРАТИВНА ВЛАСНІСТЬ: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ В СУЧАСНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок