Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕЗІЯ О.ОЛЬЖИЧА: СУБ’ЄКТНА СФЕРА, ЗАСОБИ ВИРАЖЕННЯ

ПОЕЗІЯ О.ОЛЬЖИЧА: СУБ’ЄКТНА СФЕРА, ЗАСОБИ ВИРАЖЕННЯ

Назва:
ПОЕЗІЯ О.ОЛЬЖИЧА: СУБ’ЄКТНА СФЕРА, ЗАСОБИ ВИРАЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,33 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ШАЦЬКИЙ ІГОР ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 821.161.2-1-09
ПОЕЗІЯ О.ОЛЬЖИЧА:
СУБ’ЄКТНА СФЕРА, ЗАСОБИ ВИРАЖЕННЯ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії української літератури Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук,
доцент Вишняк Михайло Якович,
доцент кафедри теорії та історії
української літератури
Таврійського національного
університету ім. В.І.Вернадського.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гуляк Анатолій Борисович,
професор кафедри новітньої української літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
кандидат філологічних наук, доцент
Кривенко Сергій Миколайович,
доцент кафедри української філології
Київського славістичного університету.
Захист відбудеться 21 лютого 2008 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, бул. Т.Шевченка, 14, актовий зал).
Із дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Т.Шевченка (01017, м.Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано „ ” січня 2007 р.
Вчений секретар Л.О.Ткаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Художній доробок Олега Ольжича охоплює поезію, а також ранню прозу й публіцистику. За всієї тематичної та жанрової розмаїтості, ідейно-естетичним осердям суб’єктної сфери його поезії є ліричний герой, дуже близький до образу власне автора. Хоч інтерес літературознавців до творчості митця протягом останніх десятиліть посилився, проте системного ґрунтовного дослідження її з погляду засобів вираження ще не здійснено.
Ліричний герой – одне з найбільш містких понять у системі суб’єктної організації лірики. Від психологічної глибини й переконливості його вираження здебільшого залежать загальна настроєвість, художнє спрямування, цілість твору. В теоретичній поетиці проблема ліричного героя має різні трактування і не до кінця з’ясована (автор і ліричний герой, ліричний характер, засоби їх презентації, місце в структурі тексту тощо).
Особливої ваги набувають ці питання при розгляді творчості поетів Празької школи. Характер ліричного героя у них яскраво виражений, чітко підпорядковує собі всі інші аспекти художньої образності.
Помітною постаттю серед українських пражан був О.Ольжич (Олег Олександрович Кандиба, 1907-1944). Історія досліджень творчої спадщини митця починається з розвідок еміграційних літературознавців 30-х – 40-х років XX ст. Їх розвідки в основному були спрямовані на висвітлення постаті Ольжича-поета в українській літературі, зокрема тематичних аспектів, класифікації проблематики, основних мотивів лірики (М.Неврлий, В.Державин, І.Качуровський). Вивчення доробку О.Ольжича на вітчизняному ґрунті починається з 90-х років XX ст., що було зумовлено поверненням постаті поета в загальноукраїнський літературний процес.
Діапазон дослідницького інтересу доволі широкий і характеризується переходом від описових та ознайомчих праць до вивчення тексту на основі його внутрішніх особливостей (Л.Череватенко, М.Ільницький, Ю.Ковалів, М.Крупач, Б.Червак, Т.Салига, П.Іванишин, Н.Заверталюк). Останніми роками помітним є активне звернення до релігійно-філософських аспектів творчості О.Ольжича, її стилістики (О.Таран), емоційної темпоритміки (Л.Чернявська), особливостей мовотворчості поета (С.Єрмоленко). Проте дослідженню мистецької спадщини О.Ольжича з погляду її суб’єктної сфери, засобів вираження авторської свідомості, насамперед характеру ліричного героя як ідейно-естетичної формозмістової цілості приділено недостатньо уваги, що й зумовило мету і завдання роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОЕЗІЯ О.ОЛЬЖИЧА: СУБ’ЄКТНА СФЕРА, ЗАСОБИ ВИРАЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок