Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ МОНОЛОГУ В УКРАЇНСЬКІЙ КУЛЬТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ (В ТЕАТРІ ТА НА ЕСТРАДІ)

ФУНКЦІОНУВАННЯ МОНОЛОГУ В УКРАЇНСЬКІЙ КУЛЬТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ (В ТЕАТРІ ТА НА ЕСТРАДІ)

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ МОНОЛОГУ В УКРАЇНСЬКІЙ КУЛЬТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ (В ТЕАТРІ ТА НА ЕСТРАДІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,02 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
УВАРОВА Тетяна Іванівна
УДК 792. 081 + 792. 781 (477) “19”
ФУНКЦІОНУВАННЯ МОНОЛОГУ В УКРАЇНСЬКІЙ КУЛЬТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ
(В ТЕАТРІ ТА НА ЕСТРАДІ)
Спеціальність 26.00.01 – Теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі культурології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Овчиннікова Альбіна Петрівна,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова,
професор кафедри культурології
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Мартинюк Тетяна Володимирівна,
Мелітопольський державний педагогічний
університет, завідувач кафедри музичного
виховання і хореографії
кандидат мистецтвознавства, професор
Гордєєв Сергій Іванович,
Харківська державна академія культури,
завідувач кафедри режисури
Захист відбудеться „ 19 ” червня 2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.807.01 у Харківській державній академії культури за адресою: 61057, м. Харків, Бурсацький узвіз, 4, Мала зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61057, м. Харків, Бурсацький узвіз, 4.
Автореферат розісланий „ 16 ” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.В. Потрашков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах входження України у світовий культурний простір в епоху гуманізації та відродження національної культури, розгляд проблеми функціонування монологу в усіх сферах діяльності людини стає все більш затребуваним. Особливості сучасного перехідного періоду в українській культурі вимагають поглибленого дослідження феноменів, пов’язаних з вирішенням проблеми самоідентифікації людини в епоху загальносвітової глобалізації, до яких належить і монолог як культурне явище. Тому особливо гостро постає питання функціонування монологу в українській культурі ХХ століття.
У зв’язку з посиленням уваги до національних засад в культурі необхідно визначати нові парадигми для інтерпретації феноменів художньої культури в розмаїтті її видових, родових, жанрових, стильових і мовних проявів, одним з яких і є монолог. Вивчення стану означеної проблеми засвідчило переважно епізодичний характер та однобічний підхід до монологу, що обмежується вивченням окремих аспектів його застосування. Для подальшого розвитку української культурології і мистецтвознавства ми вважаємо доцільним систематизацію поглядів на функціонування монологу в різних сферах його втілення, узагальнення характерних рис та структурних особливостей монологу, уточнення понятійно-категоріального апарату і методів культурологічного аналізу монологу як феномену мистецтва, виявлення сучасних тенденцій його функціонування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з планом науково-дослідної роботи кафедри культурології ОНУ ім. І.І. Мечникова та пов’язана з темою кафедри культурології ОНУ ім. І.І. Мечникова „Філософсько-методологічні дослідження гуманітарного знання” (наказ ОНУ ім. І.І. Мечникова № від 18 травня 2001 р.).
Мета дослідження полягає у виявленні особливостей функціонування монологу в українській культурі ХХ століття (в театрі та на естраді).
Досягнення поставленої мети зумовило вирішення завдань:
- дослідити еволюцію функціонування монологу в світовій та українській культурі;
- дати визначення монологу як предмета мистецтвознавчого аналізу та окреслити співвідношення з суміжними поняттями, такими, як дискурс, текст, висловлювання;
- виявити культурну парадигму монологу;
- виділити функціональні особливості театральних монологів; з’ясувати їх типологію та визначити сучасні тенденції функціонування;
- проаналізувати особливості функціонування естрадних монологів, здійснити їх класифікацію та простежити сучасні тенденції;
- вивести узагальнені критерії монологу як мовного прояву художньої культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ МОНОЛОГУ В УКРАЇНСЬКІЙ КУЛЬТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ (В ТЕАТРІ ТА НА ЕСТРАДІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок