Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНА ЦИВІЛІЗАЦІЯ: ПРОБЛЕМА ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ В СУСПІЛЬНОМУ РОЗВИТКУ

ІНФОРМАЦІЙНА ЦИВІЛІЗАЦІЯ: ПРОБЛЕМА ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ В СУСПІЛЬНОМУ РОЗВИТКУ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ЦИВІЛІЗАЦІЯ: ПРОБЛЕМА ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ В СУСПІЛЬНОМУ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,90 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СМЕРІЧЕВСЬКИЙ ЕДУАРД ФРАНЦОВИЧ
УДК: 008:002.6
ІНФОРМАЦІЙНА ЦИВІЛІЗАЦІЯ: ПРОБЛЕМА ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ В СУСПІЛЬНОМУ РОЗВИТКУ
09.00.03. - соціальна філософія і філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії, економічній теорії з курсом філософії та соціології Донецького державного медичного університету ім. М. Горького.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор НЕЧИTAЙЛО Валентина Миколаївна, зав. курсом філософії та соціології Донецького державного медичного університету ім. М. Горького
Офіційні опоненти – доктор філософських наук ЛЮБИВИЙ Ярослав Валерійович, провідний науковий співробітник Институту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України
– кандидат філософських наук, професор
РОГОЗІН Володимир Михайлович , завідуючий кафедрою філософії Приазовського технічного університету
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України
Захист відбудеться "27" грудня 2002 року о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.051.06. в Донецькому національному університеті (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано " 27 " листопада 200 2 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Сушинський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Характерним показником розвитку людства в XXI сторіччі є підйом інформаційно-комп'ютерної революції на свій новий рівень на базі интернет-систем та появи віртуального феномену. Феномен полягає в тому, що віртуальна реальність це не штучне явище, а природне, яке базується на природних властивостях свідомості людини - вірі, волі, уяві, хоробрості, силі, мудрості, доблесті. Інформаційна цивілізація має експлуатувати ці властивості людини для свого існування. Це посилює необхідність розглядання цієї тематики.
Наслідком цього розвитку має бути іформаційна цивілізація. Особливістю віртуальності інформаційної цивілізації є ставка на образ, на імідж, де віртуальний світ - це світ образів.
Актуальність полягає в тому, що є феномен віртуальної реальності, простір існування якого - техніка, економіка, соціальна сфера, право, політика, ідеологія, духовність, психологія, світогляд тощо. З'являються віртуальні банки, заводи, фірми, робітники. У інформаційній цивілізації людині необов'язково емігрувати в іншу країну щоб там працювати. Вона може жити в своїй країні і через систему інтернет бути працівником закордонного заводу чи фірми.
Оскільки ставка робиться на психічні властивості людини, то актуальними постають питання психічних перетворень, ціннісних орієнтацій, зміни світогляду людей, прогнозування соціальних наслідків у межах цієї інформаційної цивілізації.
Актуальність проблеми посилюється соціологічною статистикою цих наслідків, які вже мають місце у людей задіяних через комп'ютерні технології у віртуальному світі.
Актуальність теми полягає в тому, що реальні процеси віртуалізації усіх сфер життя ще не стали предметом соціально-філософського дослідження. Щодо проблем цінностей, світогляду, свідомості, то вони розглядались не у зазначеному аспекті.
Розробка онтологічного, аксіологічного, гносеологічного вияву проблеми та методології пізнання віртуальної реальності належить до інноваційних напрямків розвитку сучасної соціальної філософії та філософії історії. Це пов'язано з тим, що феномен віртуальної реальності в рамках наступаючої інформаційної цивілізації є сутнісна ознака інформаційно-комп'ютерної революції, що набирає сили і створює перебудову усіх сфер життя людства.
У дисертації проведено лінгво-семантичний аналіз поняття "virtus", яке активно використовується для демонстрації його актуальності в нових технологічних умовах та на базі його багатовікової історії, смислу, соціокультурному аспекті, що стало використовуватись у моделі віртуальної реальності в межах нової інформаційної цивілізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ЦИВІЛІЗАЦІЯ: ПРОБЛЕМА ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ В СУСПІЛЬНОМУ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок