Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСВІД ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ПОЛЬЩІ: ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ УКРАЇНИ

ДОСВІД ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ПОЛЬЩІ: ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Назва:
ДОСВІД ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ПОЛЬЩІ: ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний інститут стратегічних досліджень
Національний інститут ПРОБЛЕМ МІЖНАРОДНОЇ БЕЗПЕКИ
БАСАРАБ Мирослав Богданович
УДК 327:303.446(438+477)
ДОСВІД ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ПОЛЬЩІ:
ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ УКРАЇНИ
Спеціальність 21.01.01 – основи національної безпеки держави
Автореферат на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2004
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Національному інституті проблем міжнародної безпеки Ради національної безпеки та оборони України
Науковий керівник
доктор філософських наук
Парахонський Борис Олександрович,
старший науковий співробітник, завідувач відділом міжнародної безпеки та європейської інтеграції Національного інституту проблем міжнародної безпеки.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук Степико Михайло Тимофійович, старший науковий співробітник, вчений секретар Національного інституту стратегічних досліджень
кандидат політичних наук Зеленько Галина Іванівна, старший науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Провідна
установа: Національна академія державного управління при Президентові України, кафедра європейської інтеграції.
Захист відбудеться “10” березня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.718.02 Національного інституту стратегічних досліджень та Національного інституту проблем міжнародної безпеки, за адресою 01030, м. Київ - 030, вул. Пирогова, 7-а.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного інституту проблем міжнародної безпеки, 252133, м. Київ - 133, вул. Кутузова, 18/7.
Автореферат розісланий “9” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук В.Б.Фадєєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Останнім часом, а саме з початку 90-х років 20-го століття, Європа переживає процеси докорінної трансформації. Мова йде не лише про якісні перетворення всередині найпотужнішої європейської структури – Європейського Союзу, але і про нинішній процес його розширення.
Важливість даного етапу розширення ЄС полягає, по-перше, у кількісному аспекті. Уже з 1 травня 2004 року новими членами стануть 10 країн, а претендують на цей статус ще і, наприклад, Румунія, Болгарія, Туреччина, Україна, балканські країни. По-друге, привертає увагу якісний склад даного процесу. Більшість претендентів довший час сповідували цінності, відмінні до тих, які існували серед країн Західної Європи. Зараз відбувається кардинальна перебудова зазначених суспільств. Для одних цей процес проходить достатньо успішно, як от Польща, для інших, як от Україна, він надто затягнувся.
Актуальність теми зумовлюється низькими темпами та недостатньою ефективністю організації українською стороною процесу європейської інтеграції країни. Такий стан справ виступає загрозою для національної безпеки України, оскільки гальмується проведення необхідних реформ, не відбувається покращення нашого міжнародного іміджу, а також ускладнюються євроінтеграційні зусилля.
Розгляд досвіду інтеграції Польщі дає можливість зрозуміти ряд ключових моментів, які є важливими та актуальними і для України з огляду на її намагання отримати спочатку статусу асоційованого, а потім і повноправного члена ЄС. Сюди можна насамперед зарахувати: детальне вивчення основоположних моментів підписаної з Польщею Угоди про асоціацію; інституційний механізм забезпечення процесу європейської інтеграції Польщі; якість документів, що приймаються; внутрішньополітичні, економічні та інші ключові моменти досвіду трансформації польського суспільства; зовнішньополітичну стратегію Польщі.
Вивчення зазначених моментів процесу європейської інтеграції Польщі при порівнянні з аналогічним українським досвідом дає змогу визначити слабкі місця в наших зусиллях. Стає можливим окреслити потенційні складнощі інтеграційного процесу та відповідно підготуватися до їх подолання.
Дослідження зазначених аспектів є важливим також і з тієї точки зору, що вітчизняними науковцями розробляються переважно окремі питання або щодо функціонування самого ЄС, або щодо окремих ділянок співпраці власне України з Євросоюзом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДОСВІД ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ПОЛЬЩІ: ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок