Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНА ТРУДОВА МІГРАЦІЯ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ТА УКРАЇНИ)

МІЖНАРОДНА ТРУДОВА МІГРАЦІЯ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ТА УКРАЇНИ)

Назва:
МІЖНАРОДНА ТРУДОВА МІГРАЦІЯ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ТА УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
ПЕЛЕХ Оксана Богданівна
УДК 339.924:331.556.4
МІЖНАРОДНА ТРУДОВА МІГРАЦІЯ
(ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
ТА УКРАЇНИ)
08.00.02 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ–2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теорії міжнародних відносин Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ЄРЕМЕНКО Володимир Григорович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, провідний науковий співробітник
відділу теорії міжнародних відносин
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ПРИБИТКОВА Ірина Михайлівна,
Інститут соціології НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу соціальних структур
кандидат економічних наук,
ДРАГУНОВА Тетяна Анатоліївна,
Інститут демографії і соціальних досліджень НАН України, старший науковий співробітник
відділу міграційних досліджень
Захист відбудеться 11 грудня 2007 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .176.01 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, .
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розіслано 03 листопада 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
А.М. Хахлюк |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Міжнародна трудова міграція сьогодні увійшла в якісно новий етап свого розвитку. Із точки зору перспектив глобального розвитку європейський континент є одним з найбільш значущих регіонів міграції. Основні причини, які зумовили міграційні процеси, пов’язані з нерівністю в економічній, соціальній і політичній сферах між відносно багатими, демократично стабільними, але старіючими суспільствами Європи і біднішими, менш стабільними, проте молодими і демографічно зростаючими сусідніми регіонами. Ці нерівності зберігатимуться ще тривалий час, і тому Європа залишатиметься в майбутньому головним місцем притягання мігрантів навіть у періоди сповільнення темпів економічного зростання, високого рівня безробіття, обмежувальної політики щодо легальних мігрантів і контролю за нелегальними трудовими міграціями.
Серед нових країн – членів ЄС показовою є Чеська Республіка, яка трохи більше, ніж за десятиліття, з країни еміграції перетворилася на країну транзит-ної міграції до Західної Європи, а відтак – на локальний центр імміграції. Країна успішно проводить активну міграційну політику і вдало використовує мігрантів для розв’язання власних демографічних і економічних проблем.
На рубежі століть Україна зіткнулася з низкою міграційних проблем, подібних до тих, які Чехія долала наприкінці минулого століття. Досвід Чеської Республіки є корисним також і в тому плані, що вона, як і Україна, упродовж тривалого часу займалася соціалістичним будівництвом, однак за короткий строк успішно здолала перепони на шляху побудови соціально орієнтованої ринкової економіки і досягла відносно високих показників соціально-економічного розвитку, а відтак – стала членом ЄС. Цінність цього досвіду посилюється й тим, що нинішні вихідні позиції України близькі до тих, які мали місце після "оксамитової" революції в Чехії: важка економічна ситуація; необхідність впровадження засад ринкової економіки; несприятливі демографічні умови (зменшення чисельності і старіюче населення); високий рівень безробіття і трудової еміграції; нагальні й надважливі завдання підготовки до вступу в ЄС.
Серед відомих науковців, які займалися дослідженнями міжнародної трудової міграції, можна відзначити: представників західної науки – Т.Андерсена, Дж. Де Ванзо, С.Додда, Де Жонг/Фосетта, Т.Корхене, Г.Крігера, Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МІЖНАРОДНА ТРУДОВА МІГРАЦІЯ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ТА УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок