Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ІНСТИТУЦІЙНОГО ФАКТОРУ НА СТРУКТУРУ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ЄС

ВПЛИВ ІНСТИТУЦІЙНОГО ФАКТОРУ НА СТРУКТУРУ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ЄС

Назва:
ВПЛИВ ІНСТИТУЦІЙНОГО ФАКТОРУ НА СТРУКТУРУ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ЄС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,65 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГРІНЧЕНКО ЮРІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 339.923:061.1
ВПЛИВ ІНСТИТУЦІЙНОГО ФАКТОРУ НА СТРУКТУРУ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ЄС
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
исертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Дудченко Микола Андрійович
професор кафедри світового господарства
і міжнародних економічних відносин
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти Кульпінський Сергій Віталійович
Доктор економічних наук, професор
завідувач кафедри міжнародного менеджменту Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України
Лук’яненко Дмитро Григорович
Кандидат економічних наук
заступник керівника експертно-аналітичного центру Ради Національного банку України
Провідна установа Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, м. київ.
Захист відбудеться “  ” травня 2003 р. о “14 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий “25 ” квітня 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Пузанов І.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Регіональна інтеграція є одним з провідних напрямів розвитку світової економіки, що визначає актуальність дослідження економічних та політичних процесів, пов’язаних з нею. В теорії міжнародних економічних відносин ще не сформульовано єдиного підходу щодо визначення впливу інтеграційних процесів на ефективність як національної, так і наднаціональної економічної політики. Найвищою формою економічної інтеграції нині виступає Європейський Союз. Динамізм процесів економічної інтеграції в межах ЄС зумовлює створення та застосування ефективних методів та інструментів аналізу впливу різноманітних факторів на особливості структури управління в інтеграційному об’єднанні. При цьому одним з найважливіших з них є вплив інституційної структури ЄС, яка є результатом як економічних, так і політичних процесів.
Створення економічного та валютного союзу в 1999 році надало нового імпульсу економічній інтеграції в ЄС та зумовило перебудову системи управління. Особливо змінилося співвідношення бюджетної та монетарної політик. Перспективи подальшого розвитку інтеграції в ЄС неможливо оцінити без визначення новітньої концепції економічного регулювання, спрямованої на досягнення сталого розвитку всіх національних економік країн-членів.
Збільшення кількості членів ЄС вимагає від його інститутів вирішення складних проблем, пов’язаних з реалізацією ефективної економічної політики з урахуванням інтересів усіх країн-членів. Розширення ЄС на Схід загострило питання щодо співвідношення міжурядових та наднаціональних принципів управління. Тому дослідження взаємозв’язку ефективності системи економічного управління в ЄС з його інституційною структурою є досить актуальним і являє значний науковий і практичний інтерес.
Складним і суперечливим процесам європейської інтеграції, координації макроекономічної політики, типу управління та інституційної структури ЄС присвячені праці таких зарубіжних науковців, як X. Воллос, В. Сандхольтц, Ж. Маджоне, А. Сбрагія, С. Ейффінгер, Б. Колер-Кох, Р. Морган, У. Ніколл, Д. Річардсон, А. Світ, Н. Наджент, Д. Дайкер, Ж Тронтіньон, Ж.-Л. Кермонн, Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВПЛИВ ІНСТИТУЦІЙНОГО ФАКТОРУ НА СТРУКТУРУ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ЄС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок