Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ ПРАВОПОРУШНИКІВ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ ПРАВОПОРУШНИКІВ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ ПРАВОПОРУШНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
М А Л И Ш Н і н а В л а с і ї в н а
УДК 159.94: 159.947
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ ПРАВОПОРУШНИКІВ
19.00.06 – юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Самойлов
Микола Григорович, Національний університет
внутрішніх справ, професор кафедри загальної
психології та педагогіки.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Москалець
Віктор Петрович, Прикарпатський університет ім. Василя
Стефаника, кафедра загальної та експериментальної
психології, завідувач кафедри;
кандидат психологічних наук, доцент Афанасьєва
Наталія Євгенівна, Національний університет
внутрішніх справ, кафедра загальної психології та
педагогіки, доцент кафедри.
Провідна установа: Київський юридичний інститут МВС України,
кафедра юридичної психології
Захист відбудеться „ 1 ” жовтня 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 в Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий „ 29 ” серпня 200 5 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Попова Г.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Гострота проблеми боротьби зі злочинністю неповнолітніх визначається зростаючою агресивністю протиправних дій, збільшенням злочинів, чинених у групах, і ростом злодіянь з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень, убивств, зґвалтувань і ін. Щорічно за даними кримінальної статистики МВС України реєструється від 32 до 40 тисяч злочинів зроблених неповнолітніми.
Так, за сім років (з 1998 по 2004 р.) ними зроблено більш 215 тисяч злочинів, серед них: 1890 убивств, 980 тяжких тілесних ушкоджень, часто зі смертельним результатом, близько 7100 розбійних нападів, 18,5 тисяч грабежів, 142 тисячі крадіжок особистого майна. Безумовно, це є відображенням процесів, що відбуваються в суспільстві: соціально-економічні і політичні трансформації в суспільстві дуже істотно впливають на злочинність і ці проблеми повинні вирішувати політики, юристи, соціологи. Що стосується психологічних аспектів даної проблеми, то існуючі тепер дослідження підтверджують відмінність індивідуально-психологічних якостей злочинців від таких у законослухняних громадян.
Питанням психології неповнолітніх злочинців також приділяли увагу цілий ряд дослідників. Вивчалися проблеми впливу на особистість неповнолітніх утримування їх в ізоляторах, колоніях, спецінтернатах (Н.П.Крейдун, 1990), досліджувалися особливості їхньої Я-концепції (В.М.Раєва, 2000), і мотивації поведінки (О.М.Павлик, 2004). Існують роботи, у яких психологами аналізуються закони злочинного світу молоді (В.Ф.Пирожков, 2004).
З психологічних позицій науковий інтерес представляє з'ясування причин і факторів, що детермінують злочин, тобто які саме особистісні особливості відрізняють звичайного підлітка від потенційного злочинця. У роботах С.Д.Максименко, Ю.М.Антоняна й ін. показано, що рушійними силами поведінки взагалі і протиправної зокрема є індивідуально-особистісні характеристики людини, обумовлені її когнітивними, афективними і регулятивними особливостями.
Однак аналіз літератури свідчить про те, що досліджень, присвячених вивченню цих найважливіших особистісних складових у неповнолітніх правопорушників, одиниці. Більш того, у більшості робіт автори розглядають неповнолітніх правопорушників як монолітну групу, без їхньої диференціації, обліку їхньої правової компетенції, виду зробленого злочину, стану й умов, у яких він був здійснений.
Варто також підкреслити, що ріст кількості досліджень проблеми злочинності неповнолітніх свідчить про її актуальність, хоча, незважаючи на це багато питань залишаються не вирішеними.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ ПРАВОПОРУШНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок