Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМІНОЛОГІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ В РОСІЙСЬКІЙ ПИСЕМНОСТІ XVI-XVII СТ.

ТЕРМІНОЛОГІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ В РОСІЙСЬКІЙ ПИСЕМНОСТІ XVI-XVII СТ.

Назва:
ТЕРМІНОЛОГІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ В РОСІЙСЬКІЙ ПИСЕМНОСТІ XVI-XVII СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ЛОБАЧОВА НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 811.161.1’373 (091)
ТЕРМІНОЛОГІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ В РОСІЙСЬКІЙ ПИСЕМНОСТІ XVI-XVII СТ.
10. 02.02 – Російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської мови Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | - | кандидат філологічних наук, професор
ГОНЧАРОВ Володимир Іванович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, професор, завідувач
кафедри російської мови.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, профессор
Межжеріна Ганна Валентинівна
Національний авіаційний університет,
професор кафедри філологічних та природничих дисциплін
кандидат філологічних наук, доцент
Паршак Катерина Дмитрівна
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова,
доцент кафедри української мови
Захист відбудеться “18”грудня 2007 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “13” листопада 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В.Висоцький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історія словникового складу мови, в тому числі й термінологічної лексики, була і залишається у центрі уваги мовознавців. Дослідження в галузі історичного термінознавства сприяють вирішенню багатьох загальномовних та термінознавчих проблем, таких, як місце термінології в системі мови, природа терміна як знака, еволюція спеціальної лексики та ін. Вивчення галузевої термінології дозволяє не тільки встановити зв'язок між предметом матеріального світу і словом, але й простежити за процесом пошуку адекватних засобів для вираження спеціальних понять, дає можливість визначити сутність різних одиниць спеціальної лексики; виявити основні закономірності розвитку терміносистем.
У 50-60-ті роки ХХ ст. на фоні посиленого інтересу до історії східнослов’янської лексики формується напрям історичного термінознавства у російському мовознавстві. Значний внесок у розробку теоретичних проблем цього напряму зробили відомі вітчизняні мовознавці В.В.  Виноградов, О.М.  Трубачов, Б.О. Ларін, О.О.  Реформатський, В.П.  Даниленко, А.С. Герд, Б.Л.  Богородицький, В.М. Русанівський, В.В.  Німчук, А.Й.  Журавський, М.Я.  Бріцин, Л.Л. Кутіна, та ін. Їхні лінгвістичні розвідки започаткували формування теоретичної бази, структури та змісту історичного термінознавства, формулювання головних завдань і обґрунтування загальних принципів та методів дослідження, основних проблем вивчення спеціальної лексики XI-XIX ст.
У багатьох історико-термінознавчих працях стверджується, що зміст терміна не є однаковим на різних етапах розвитку суспільства. У період 50-80-х р. ХХ ст. науковими дослідженнями було доведено, що спеціальна лексика донаціонального періоду дуже відрізняється від термінів сучасної російської мови, бо вони, як правило, були загальновживаними словами, тому спеціальні найменування XI-XVII ст. нерідко характеризувалися багатозначністю і не завжди набували стійкої зовнішньої форми.
Починаючи з 80-х років ХХ ст. і дотепер лінгвісти розглядають проблему терміна в діахронії і констатують, що спеціальна лексика донаціональної епохи є неоднорідною. Ці питання висвітлено в роботах Т.А. Лісіциної, В.Н.  Прохорової, Л.П.  Рупосової, Г.П.  Снєтової, а також представників загального термінознавства М.В.  Васильєва, С.В.  Гриньова, В.М. Лейчика, В.А.  Татаринова та ін.
До вивчення сільськогосподарської термінології зверталися також Ф.П.  Філін, О.Г.  Порохова, С.І.  Котков та ін., проте в цих роботах переважає емпіричний підхід до опису матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕРМІНОЛОГІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ В РОСІЙСЬКІЙ ПИСЕМНОСТІ XVI-XVII СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок