Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМАТИКА, ФІТОГЕОГРАФІЯ ТА ГЕНЕЗИС РОДИНИ CHENOPODIACEAE Vent.

СИСТЕМАТИКА, ФІТОГЕОГРАФІЯ ТА ГЕНЕЗИС РОДИНИ CHENOPODIACEAE Vent.

Назва:
СИСТЕМАТИКА, ФІТОГЕОГРАФІЯ ТА ГЕНЕЗИС РОДИНИ CHENOPODIACEAE Vent.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,31 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ІНСТИТУТ БОТАНІКИ ІМЕНІ М.Г. ХОЛОДНОГО
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
МОСЯКІН Сергій Леонідович
УДК 582.4:582.662+581.9+581.522.6+581.527
СИСТЕМАТИКА, ФІТОГЕОГРАФІЯ ТА ГЕНЕЗИС
РОДИНИ CHENOPODIACEAE Vent.
03.00.05 — ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ — 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ботаніки ім. М. Г. Холодного Національної Академії наук України.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
БУРДА Раїса Іванівна,
Інститут агроекології та біотехнології УААН,
завідувач лабораторії фітобіотичного моніторингу;
доктор біологічних наук, професор
МЕЛЬНИК Віктор Іванович,
Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАН України,
завідувач відділу природної флори;
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
ОСТАПКО Володимир Михайлович,
Донецький ботанічний сад НАН України, заступник директора
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Кабінету Міністрів України, кафедра ботаніки, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 6 жовтня 2003 р. о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26. 211.01 Інституту ботаніки імені М. Г. Холодного НАН України за адресою: 01601, Київ, вул. Терещенківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту ботаніки імені М. Г. Холодного НАН України за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 28.
Автореферат розісланий 4 вересня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Виноградова О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Збереження біорізноманіття є невід'ємною складовою частиною і найважливішою умовою досягнення збалансованого розвитку. Першим етапом на цьому шляху є вивчення та інвентаризація біорізноманіття на таксономічному рівні, і саме тому Конвенція з біологічного різноманіття (КБР) та прийнята у рамках КБР Глобальна таксономічна ініціатива наголошують на визначальній ролі систематики у пізнанні, збереженні та раціональному використанні біорізноманіття. Географічний та еволюційний аспекти досліджень біорізноманіття додають часові та просторові виміри нашому розумінню різноманітності біоти Землі. Інвазії неаборигенних організмів є зараз важливою проблемою для збереження біорізноманіття. Вирішення цієї проблеми також неможливе без поглиблених таксономічних досліджень.
Актуальність теми. Вдалою моделлю для вивчення та узагальнення основних проблем сучасної фітосистематики та фітогеографії є родина Chenopodiaceae. Родини Chenopodiaceae та Amaranthaceae з порядку Caryophyllales утворюють філогенетично природну групу, але проблема філогенетичних зв'язків Chenopodiaceae залишається недостатньо розробленою. Chenopodiaceae є однією з найскладніших у таксономічному відношенні груп судинних рослин. Були відсутні сучасні монографічні таксономічні обробки багатьох таксонів лободових (зокрема, родів Chenopodium L. s.l., Corispermum L. тощо) та історико-фітогеографічні реконструкції для родини в цілому і більшості її родів. Комплексний таксономічний та фітогеографічний аналіз дозволяє вирішити численні спірні питання систематики, філогенії та історії розселення родини.
Представники Chenopodiaceae відіграють важливу роль у формуванні рослинного покриву, особливо в аридних регіонах, на засолених та порушених місцезростаннях. Серед представників родини багато бур'янових (у тому числі інвазійних) видів, котрі мають значний негативний вплив на довкілля та діяльність людини; представлені також важливі культурні, алергенні та отруйні рослини.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в межах планових держбюджетних тем Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України і входила до наступної тематики: "Біорізноманіття судинних рослин України: створення узагальнюючого флористико-таксономічного зведення (Флора України)" (2002-2006 рр.) № держреєстрації 0101U007825; "Біорізноманіття судинних рослин України: критичне флористико-систематичне і номенклатурне вивчення та проблема фітоінвазій" (1997-2001 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: СИСТЕМАТИКА, ФІТОГЕОГРАФІЯ ТА ГЕНЕЗИС РОДИНИ CHENOPODIACEAE Vent.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок