Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ МАРКЕТИНГ ЯК ОДИН З МЕХАНІЗМІВ РАЦІОНАЛЬНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ З НАСЕЛЕННЯМ

СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ МАРКЕТИНГ ЯК ОДИН З МЕХАНІЗМІВ РАЦІОНАЛЬНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ З НАСЕЛЕННЯМ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ МАРКЕТИНГ ЯК ОДИН З МЕХАНІЗМІВ РАЦІОНАЛЬНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ З НАСЕЛЕННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Котуков Олександр Анатолійович
УДК: 316.354:354
СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ МАРКЕТИНГ
ЯК ОДИН З МЕХАНІЗМІВ РАЦІОНАЛЬНОЇ ВЗАЄМОДІЇ
ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ З НАСЕЛЕННЯМ
Спеціальність 22.00.07 – соціологія управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2002Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор соціологічних наук Куценко Ольга Дмитрівна, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор Полторак Володимир Абрамович, Дніпропетровський університет економіки і права, завідувач кафедри соціології, філософії та психології; кандидат соціологічних наук Михайльова Катерина Геннадіївна, Харківський гуманітарний інститут “Народна Українська Академія”, завідувач кафедри соціології
Провідна установа: Інститут соціології НАН України, відділ економічної соціології, м. Київ
Захист відбудеться 31.05.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.051.15 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 30.04. 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради І.І. Шеремет
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Якісні зрушення в сучасному українському суспільстві викликали трансформацію багатьох базових соціальних інститутів (економічних, політичних, соціокультурних), а також зміни в соціальній структурі, суспільній свідомості, розповсюджених моделях поведінки та найсуттєвіших соціальних відносинах, у тому числі і відносинах між носіями влади та суспільством. В такій ситуації підвищується роль соціальних наук, зокрема соціології, щодо пошуку та осмислення оптимальних політичних і управлінських рішень, розробки ефективних технологій їх реалізації, соціального конструювання нової реальності.
Докорінні соціальні перетворення вимагають переосмислення концептуального і методологічного апарату сучасної соціології. Успішна участь соціології як агента конструювання соціальної реальності стає можливою через розвиток технологічних функцій і ресурсів, синтезу різних напрямків соціального знання. У цьому відношенні особливої актуальності набуває використання соціально-політичного маркетингу в якості соціологічної та практичної концепції і, водночас, політичної та соціокультурної діяльності. Основною метою такої діяльності в умовах нових соціальних відносин може стати оптимізація взаємодії між суб'єктами соціально-політичної дії, у тому числі між органами державного управління і різними соціальними спільнотами. Соціально-політичний маркетинг як один з перспективних практичних напрямків може сприяти оптимізації, раціоналізації, підвищенню ефективності діяльності органів державного управління, завдяки впровадженню маркетингових методів і процедур в управлінську практику.
Ступінь наукової розробки проблеми. Розробка концепції соціально-політичного маркетингу, як прикладного знання, стає можливою в рамках соціології управління, що бере свій початок з робіт Г. Ганта, Ф. Гілберта, Ф. Тейлора, А. Файоля, Р. Шелтона. В них вирішуються проблеми організації праці, здійснюється пошук методів підвищення її ефективності, відокремлюється управлінська праця від інших форм діяльності. Значний внесок у розвиток соціології управління належить теорії соціальної дії та раціональності, теорії “ідеальної бюрократії” М. Вебера.
Соціально-політичний маркетинг як специфічне соціологічне знання активно розвивається в останнє десятиріччя завдяки використанню досягнень соціального менеджменту, політології і соціальної психології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ МАРКЕТИНГ ЯК ОДИН З МЕХАНІЗМІВ РАЦІОНАЛЬНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ З НАСЕЛЕННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок