Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНІЙ ЧАСОПРОСТІР В ІСТОРИЧНИХ РОМАНАХ ПАВЛА ЗАГРЕБЕЛЬНОГО

ХУДОЖНІЙ ЧАСОПРОСТІР В ІСТОРИЧНИХ РОМАНАХ ПАВЛА ЗАГРЕБЕЛЬНОГО

Назва:
ХУДОЖНІЙ ЧАСОПРОСТІР В ІСТОРИЧНИХ РОМАНАХ ПАВЛА ЗАГРЕБЕЛЬНОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,03 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
СІКОРСЬКА ВІКТОРІЯ ЮРІЇВНА
УДК 821.161.2-311.6 Загребельний 7.09
ХУДОЖНІЙ ЧАСОПРОСТІР В ІСТОРИЧНИХ РОМАНАХ
ПАВЛА ЗАГРЕБЕЛЬНОГО
Спеціальність: 10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Пашковська Ніна Феофанівна,
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, доцент кафедри української літератури.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Панченко Володимир Євгенович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”, віце-президент з науково-навчальних студій;
кандидат філологічних наук, доцент
Пахаренко Василь Іванович,
Черкаський державний університет імені Б.Хмельницького, доцент кафедри української літератури
Провідна установа – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра української літератури та журналістики, Міністерство освіти і науки України, м.Чернівці.
Захист відбудеться “27” квітня 2007 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.01 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1, зал засідань.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1).
Автореферат розіслано “26” березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Гольник


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сьогодні особливого значення набуває необхідність художнього осмислення історії, зв'язку часів і поколінь, багатовікового культурного надбання українського народу. У художній літературі на історичну тематику серед розмаїття жанрових форм особливу роль відведено роману, який покликаний відтворити минуле в усіх його суперечностях. Чільне місце у зображенні давноминулих  подій належить романістиці П.Загребельного, яка тяжіє не лише до відтворення історичних реалій, але й до філософсько-естетичного осмислення дійсності та її  глибинного художнього осягнення. Попри гостре фіксування проминальності часу, письменник із власної позиції подає художню версію буття часопростору, завдяки якій відбувається взаємопроникнення історії й сучасності та створюється прообраз майбутнього.
Актуальність теми зумовлена потребою осмислення історичної прози П.Загребельного й з’ясуванням авторської концепції часопросторових відношень у художньому творі.
Не одне десятиліття художній доробок митця вражає читацький загал майстерністю та масштабністю оповіді, багатоманіттям інтелектуальних, філософських, морально-етичних, соціальних оцінок і своєрідним баченням ролі особистості в житті та літературі. Майже всі дослідники творчості письменника звертали увагу на світогляд романіста, соціально-ідеологічні чи загальнолюдські проблеми його творів та особливості зображуваних ним героїв.
Хоча в сучасній літературознавчій науці представлено значну кількість праць з аналізу історичної романістики загалом (С.Андрусів, В.Дончика, Д.Лихачова, Б.Мельничука, В.Оскоцького та ін.), у тому числі і про романістику П.Загребельного зокрема (М.Ільницького, С.Нестерук, М.Павлишина, В.Панченка, М.Слабошпицького, В.Фащенка, С.Шаховського та ін.) та з питань вивчення категорій часу й простору в художній літературі (М.Бахтіна, М.Кодака, Ю.Лотмана, Н.Тодчук, Б.Успенського, Т.Філат та ін.), актуальність даної роботи зумовлюється декількома чинниками. Це, зокрема, спроба дещо по-новому розглянути роль художнього часу та художнього простору в сюжетно-композиційній структурі історичного роману та формуванні хронотопічності історичної постаті як художньої особистості, що майже не досліджено в сучасній літературознавчій науці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ХУДОЖНІЙ ЧАСОПРОСТІР В ІСТОРИЧНИХ РОМАНАХ ПАВЛА ЗАГРЕБЕЛЬНОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок