Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СПРИЙНЯТТЯ ПРИРОДИВ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СПРИЙНЯТТЯ ПРИРОДИВ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СПРИЙНЯТТЯ ПРИРОДИВ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,06 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЯРИТА Ірина Іванівна
УДК 373.3.036:502
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СПРИЙНЯТТЯ ПРИРОДИ
В ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
13.00.01 – Загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Хриков Євген Миколайович,
директор Інституту післядипломної освіти
Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: - член-кореспондент АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Бутенко Володимир Григорович,
голова психолого-педагогічного комплексу
Херсонського державного педагогічного університету;
- кандидат педагогічних наук, доцент
Молчанова Галина Іванівна,
доцент кафедри педагогіки і психології
Донецького національного університету.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України, кафедра педагогіки
Захист відбудеться 22 листопада 2001 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розісланий 21 жовтня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Докорінне реформування системи освіти в умовах перебудови державності, культурного й духовного відродження потребує вдосконалення виховання й розвитку особистості, підвищення рівня її загальної та естетичної культури.
В останні роки зростає увага до проблеми взаємозв’язку людини з природою, естетичного та екологічного виховання.
Рівень естетичного розвитку особистості визначається її умінням естетично сприймати, відчувати, переживати, захоплюватися природою, яка займає чільне місце серед факторів виховання духовної культури особистості. Тому формування естетичного сприйняття природи в молодших школярів можна розглядати як одне з найважливіших завдань виховання підростаючого покоління. Пізнання навколишньої природи допоможе визначити найвищі духовно-естетичні цінності, осягти прекрасне в природі й отримати насолоду від неї. Важливо не тільки пізнати таємниці природи, навчитися поводитися з нею, ретельно вдивлятися, спостерігати, споглядати та безпосередньо контактувати з тими або іншими природними об’єктами, але й у тому, щоб забезпечити цілісний розвиток пізнавальної, емоційно-вольової сфери та сфери поведінки особистості.
Основи естетичного сприйняття природи закладаються в дитячому віці, а молодший шкільний вік є сензитивним для його формування. Значущість природи як фактору естетичного розвитку молодших школярів підкреслював В.Сухомлинський.
Проблема формування естетичного сприйняття природи завжди перебувала в полі зору вчених-філософів, педагогів, психологів.
У дослідженнях філософів Г.Апресяна, Ю.Борєва, О.Бурова, С.Гольдентрихта, А.Гулиги, М.Кагана, М.Киященка, М.Лейзерова, Л.Москвичової, Л.Ритикової, Б.Сафронова, Л.Столовича розкриваються проблеми естетичної культури, сутність та специфіка естетичної свідомості.
Наукові праці В.Бутенка, Н.Бучила, П.Мезенцева, О.Органової, В.Самохіна присвячені специфіці естетичного сприйняття.
Для дисертаційної роботи значний інтерес мають праці М.Артеменка, про природу як засіб виховання, І.Гончарова, М.Гончаренка А.Капської, Л.Масол, О.Рудницької про естетичне виховання школярів засобами мистецтва та дійсності, О.Андрєєвої, В.Лоли, Л.Печко про взаємозв’язок екологічного й естетичного виховання, В.Ільченко про інтеграцію змісту природничо-наукової освіти, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СПРИЙНЯТТЯ ПРИРОДИВ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок