Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПРОГНОЗУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ОСНОВІ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ЧАСОВИХ РЯДІВ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПРОГНОЗУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ОСНОВІ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ЧАСОВИХ РЯДІВ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПРОГНОЗУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ОСНОВІ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ЧАСОВИХ РЯДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МОДЕЛЮВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЦІ
ім. Г. Є. ПУХОВА
ДЕМКІВСЬКА ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 681.51
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПРОГНОЗУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ОСНОВІ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ЧАСОВИХ РЯДІВ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ-2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі інформатики Київського національного університету технологій та дизайну МОН України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, Юрачківський Юрій Павлович, Київський національний університет технологій та дизайну МОН України, доцент кафедри інформатики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Бідюк Петро Іванович, Інститут прикладного системного аналізу Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” МОН України, професор кафедри математичних методів системного аналізу;
кандидат фізико-математичних наук, доцент Заславський Володимир Анатолійович, факультет кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, заступник декана.
Провідна установа: Національний авіаційний університет МОН України, кафедра комп’ютерно-інтегрованих комплексів, м. Київ.
Захист відбудеться “25” жовтня 2001 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26.185.02 в Інституті проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
3 дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
Автореферат розіслано “24” вересня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 26.185.02, к.т.н. Семагіна Е.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність проблеми. В зв’язку з розвитком ринкової економіки та перебудовою суспільних відносин в Україні виникають значні труднощі при прогнозуванні поведінки учасників ринку. Зміни в економіці та обмеженість природних ресурсів в свою чергу призводять до зростання екологічних проблем, особливо з урахуванням наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Тому все більш актуальними стають проблеми моделювання та прогнозування екологічних та економічних процесів для створюваних автоматизованих систем. Моделюванню цих процесів велика увага приділялась в роботах Дженкінса і Бокса, Рао і Каш’яп, Ю.П. Лукашина, А. Капустинскаса і А. Немури. На жаль розроблені ними методи не завжди задовольняють конкретним практичним вимогам. Нові підходи до моделювання еколого-економічних проблем пропонуються в роботах П. І. Бідюка, І.Н. Ляшенка, В.С. Дейнеки, в наукових школах Інституту кібернетики НАН України та Київського університету імені Тараса Шевченка. В той же час прикладні проблеми сьогодення вимагають удосконалення методів ідентифікації та побудови прогнозних моделей.
Оскільки показники, що характеризують економічні та екологічні процеси, можна розглядати як часові ряди, в дисертаційній роботі основну увагу приділено проблемам моделювання і прогнозування часових рядів за допомогою ARIMA (Auto Regression Integrated Moving Average) – моделей авторегресії проінтегрованого ковзного середнього. Найвідомішими з застосувань цих моделей є використання для прогнозування різноманітних економічних рядів, сонячної активності, стоку рік, чисельності популяцій. ARIMA-моделі також можуть бути застосовані у різноманітних автоматизованих системах для прогнозування вартості акцій і інших біржових активів, курсів валют, змін щоденних залишків запасів на складах, в магазинах. За допомогою цих же моделей можна описати еволюцію зміни техніко-економічних характеристик виробів і змінних параметрів хімічних процесів, моделювати поведінку показників частоти відмов обладнання в залежності від його віку. Нарешті, вони можуть бути використані при аналізі сезонності змін статистичних характеристик, в ряді випадків вони застосовуються також для прогнозування макропоказників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПРОГНОЗУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ОСНОВІ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ЧАСОВИХ РЯДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок